League of Legends League of Legends Haberleri

Excel Esports, Newzoo ile partnerlik anlaşması imzaladı

İngiliz espor organizasyonlarından birisi olan Excel Esports, analiz firması Newzoo ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladı.

Excel Esports, sene başından itibaren kendi içerisinde köklü bir değişim içerisine girmişti. Wouter Sleijffers’ı CEO, McCammon’u CCO ve Milly Preston‘ı Pazarlama Başkanları olarak işe aldı. Organizasyon Ocak ayında çok uluslu telekomünikasyon şirketi BT ile ortaklık kurdu. Bir süredir stratejist arayışında olan şirket en son Newzoo’nun kapısını çaldı. Bu ortaklık hem Excel’in hem de Newzoo’nun çeşitli espor dallarının farklı yönlerini daha iyi anlamalarını ve büyümeyi teşvik etmelerini sağlayacaktır.

Newzoo Başkanı yeni ortaklıkla ilgili; “Excel’in yerel pazar kimliğine sahip olmaları, bir espor organizasyonu inşa etmek için yeni bir yaklaşımdır. Hem bölgesel hem de küresel olarak firmayı büyütmeye devam etmek için birlikte çalışmaya karar verdik. Excel Esports ile ortaklık kurmaktan mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

McCammon ise Newzoo’nun gelişimdeki önemini vurguladı: “Excel Esports’un stratejik karar verme süreci, her zaman espor endüstrisini doğru anlamaya dayanıyor. Newzoo ile ortaklığımız, sadece İngiltere’de değil, dünya çapında topluluklarımızı inşa etme ve büyütme amacı taşımaktadır. Newzoo ile analize ve incelemeye dayanan yeni yaklaşımız bizi diğer organizasyonlardan ayıran ne önemli özelliğimiz olacaktır. Dünyadaki vizyonumuzu doğru açıklamak ve espor endüstrisinin nereye gittiğini anlamak için bu iki yöntem kritik bir öneme sahiptir.”

Newzoo’nun analistliğini üstlendiği organizasyonlar arasında; Newbee, Team Liquid, Ninjas in Pyjamas, DetonatioN Gaming ve Astralis Group gibi isimler de bulunuyor.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir