League of Legends

fastPay Wildcats finalde 1907 Fenerbahçe’nin rakibi olacak

VFŞL takımlarından fastPay Wildcats, yarı finalde Dark Passage’i yenerek finale yükseldi. Takımın finaldeki rakibi 1907 Fenerbahçe olacak.

Sponsorluk yüzünden adını değiştiren İstanbul Wildcats, yeniden yapılanmanın öncesindeki ismi ile HWA Gaming’in Dark Passage ile arasındaki rekabet neredeyse LoL esporu kadar eski. ŞL’nin ilk mevsimlerinden bu yana çoğu zaman play-off’larda karşılaşan ve ilk sezonların en büyük 2 takımı olan HWA ile Dark Passage’in arasındaki maçlar artık LoL Clásico haline gelmişti. Daha önce 6 kere karşılaşan ekiplerden Dark Passage, bu 6 maçın hepsini de kazanan taraf olmuştu. Ama aynı Team Aurora’nın SuperMassive’i yenmesi gibi, Wildcats de Dark Passage’i yenerek büyüyü bozdu :D. İki takımın da çaylaklardan oluştuğu seride Wildcats rakibine 1 maç bile vermeyerek 3-0 gibi dominant bir performans sergiledi. fastPay Wildcats finalde ise lig birincisi 1907 Fenerbahçe ile karşılaşacak.

Yarı final karşılaşmasında kadrolar şu şekildeydi:

IW: StarScreen, Ferret, Serin, Kaori, Pbd     DP: Juuzou, Maxi, WaenA, Achuu, Absolute

Maçlar

1. Maç

IW ormancısı Ferret’ın alt koridora attığı 4. dakikadaki baskın Kaori’nin Absolute’u öldürerek ilk kanın dökülmesiyle sonuçlandı. Devamında skor görmediğimiz maçta 11. dakikada DP ormancısı Maxi oyunun ilk ejderini takımına kazandırdı. 16. dakikada Wildcats de ilk ejderlerini aldı ve pozisyonun devamında takım savaşı çıktı ama iki takım da skorsuz ayrıldı.

20. dakikada Maxi’nin StarScreen’i kovalaması sonucunda çıkan takım savaşında bu iki isim de öldü. Ardından 22. dakikada IW ekibi 2. ejderlerini aldı. 24. dakikada Achuu’nun önde yakalanmasıyla çıkan pozisyonun devamında 3 DP üyesi öldü ve Wildcats rahat bir Baron aldı. Rüzgarı arkasına alan Wildcats 3. ejderlerini de aldı ve Ruh Ejderi noktasına geldiler. 30. dakikada çıkan savaşta sadece StarScreen öldü ama savaşa katılmayan Serin bu savaştan faydalanarak üst koridor inhibitörünü ve bir Nexus kulesini düşürmeyi başardı. Ardından üsse geri dönen DP ekibi bu seferde Serin’i kovalamaya başladı.

Takımına çok uzun bir süre kazandıran Serin ölse de, devamında oraya yetişen IW oyuncuları 4 skor aldı ve oyunu 31. dakikada bitirdiler. Maç sonunda skor 13-5 ve altın farkı 10 bindi.

2. Maç

Maçta ilk kanı bu sefer DP cephesi döktü. Uzun süredir görülmemiş bir seçim olan Nidalee’yi alan Maxi, 7. dakikada takım arkadaşlarının da yardımıyla alt koridorda Pbd’yi öldürmeyi başardı. Ardından Maxi oyunun ilk ejderini de aldı ve DP maça iyi bir başlangıç yaptı. Üst koridorda Maxi’nin ölmesiyle devam eden maçta 12. dakikada DP 2. ejderi de aldılar.

İki takım 15. dakikada Alamet önünde karşılaştı ve çıkan savaşın galibi 4 skor alan Wildcats oldu. Ardından Alamet’i de alan Wildcats bir geç oyun kompozisyonu kurmuş olsalar da orta oyun için güzel bir avantaj elde ettiler. 18. dakikada IW ilk ejderlerini aldı. Ardından Pbd Achuu’yu yakalayarak takımına skor olarak kazandırdı. 21. dakikada çıkan savaşta çok temiz oynayan Wildcats Katliam yaptı ve ardından Baron’u aldılar. Dakika 23’te DP’nin başlatmak istediği bir savaş sonucunda Wildcats 4 skor daha aldı ve Baron güçlendirmesiyle de birlikte orta koridor inhibitörünü yıktılar. Ardından 2. ejderini de alan Wildcats tarafı maçın mutlak hakimi haline geldi.

26. dakikada çıkan savaşta 4 skor daha alan Wildcats ekibi maçı bitiren hamleyi yapmış oldular. Wildcats’in 3 geç oyun şampiyonu olmasına rağmen maç 26. dakikada 21-3 skor ve 15 bin altın farkıyla sonuçlandı.

3. Maç

Serinin son maçında ilk kan sesi bu sefer üst koridordan geldi. Daha 3. dakikaya girmeden üst koridora baskın atan Maxi StarScreen skorunu almayı başardı. Ardından rakip mavi güçlendirmeyi alan Maxi, orada Ferret ile karşılaştı ve Sıçra’sının da olmaması sebebiyle 2 güçlendirmeyi rakibine teslim etmiş oldu. Ardından Ferret bir orta koridor baskını atmak istedi ve bir hata da ondan geldi. Kuleden 1 vuruş üstüne Tutuştur yiyen Ferret, çift güçlendirmeyi bu sefer WaenA’ya teslim etmiş oldu. Alt koridor ittirmesini elinde bulunduran Ferret takımının ilk ejderini 9. dakikada aldı. Skorların genelde alt koridorda çıktığı maçta deneyen fakat bir şey elde edemeyen üstüne bir şeyler kaybeden taraf hep DP oluyordu.

14. dakikada Pbd’nin ölmesiyle başlayan savaş başta DP’nin lehine ilerlese de diğer Wildcats üyelerinin gelmesiyle birlikte savaş DP’nin 3 IW’nin 4 skor almasıyla sonuçlandı. 16. dakikada Alamet önünde başlayan savaşa 2 skor alarak yine DP önde başlasa da Kaori – StarScreen ikilisinin güzel oyunuyla birlikte Wildcats 4 skor aldı. DP’nin tek tesellisi Alamet’i almış olmaları oldu. 20. dakikada DP 3 skor daha buldu ve ardından 3. ejderlerini aldılar. Bol savaşlı geçen maçta 22. dakikada DP yine 3 skor buldu ve ardından Baron’u aldılar. 26. dakikada rakip üste 4 skor daha alan IW ardından 27. dakikada Bulu Ruhu’nu da ele geçirdi.

Kuşatmayla birlikte Wildcats maçı 29. dakikada bitirdi. 9 bin altın farkı olan maçta skor 28-12 idi.

Son maçtaki 9-0-12’lik muazzam Senna performansıyla birlikte Kaori, Serinin Oyuncusu seçildi. Genç alt koridor oyuncusu seri boyunca hiç ölmedi.

Wildcats’in Dark Passage’ı 3-0 yenmesiyle birlikte final eşleşmesi belli oldu. 11 Mayıs Pazartesi günü oynanacak Kış Mevsimi Finali’nde fastPay Wildcats ve 1907 Fenerbahçe ekipleri karşılaşacak.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir