G2 Esports, Jankos ile Yolları Ayırdı League of Legends League of Legends Haberleri

G2 Esports, Jankos ile Yolları Ayırdı

Dünya’nın en büyük espor organizasyonlarından G2, rekatbetçi sahnenin ikonik oyuncularından Marcin “Jankos” Jankowski ile yollarını ayırdığını duyurdu.

 

Amerika’dan Avrupa’ya Geçiş Süreci

League of Legends profesyonel arenasına katılmadan önce Kuzey Amerika sunucusunda oynayan Jankos, IWillDominate’in desteğiyle Avrupa sunucusuna geçmişti.

Sunucuda kendini ön plana taşıyan Polonyalı ormancı, 2013 yılında Team Mistral’e transfer oldu. İlk resmi başarısını bu takımda gösteren oyuncu, takıma katıldığı sene LCS Summer Promotion elemelerine kalma başarısı gösterdi. Bu başarısından sonra kısa süreli olarak başka takımlarda oynayan ormancı, 2015’te en parlak dönemlerinden birini yaşayacağı yaşayacağı H2K’e transfer oldu. Ryu, Vander, Forgiven ve Odoamne’li efsane kadro ile 2016 Dünya Şampiyonası’nda Korelilere kök söktürdü. Son olarak 2017’nin sonunda G2’ya transfer olan oyuncu, ilk senelerinde biraz sıkıntı çekse de özellikle Mikyx ve Caps’in gelişi ile G2, League of Legends tarihinde bir çağ açtı. Çoğu espor otoriteleri tarafından dünyanın en iyi takımı olduğu konusunda hem fikir. Takım bu kadro TL’i geçerek 2019 MSI’ı kazandı ve 2019 Dünya Şampiyonası’nda ikinci olmayı başardı.

Jankos ve G2 Hep Göz Doldurdu

2019’dan günümüze Avrupa’da her mevsimde yarı final başarısı gören G2 ve Jankos, Dünya Şampiyonası’nda da adından sıkça söz ettirdi. Geçtiğimiz sezonu LEC Finali’nde Rogue’ye kaybeden ekip, Worlds’de istediği başarıyı elde edememişti. Grup aşamasında alınan başarısız sonuçlarından ardından Dünya Şampiyonası yolculuğu son bulan G2 için yeni bir yapılanma ile başarılara yelken açma yolu gözüktü. Jankos’un, G2 kariyerinde 5 defa LEC şampiyonluğu, 2 MVP ödülü, 4 defa en iyi 5’e seçilme gibi başarıları vardı.

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir