League of Legends

Galakticos ve Dark Passage.BKM Express birer puanı paylaştı

Merakla beklenen Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nin birinci hafta ikinci gün ilk mücadelesinde Galakticos ile Dark Passage.BKM Express karşı karşıya geldi.

Geçen sezon gösterdiği performansla ligin sürpriz takımlarından olan Galakticos, yeni sezona kadrosunun çekirdeğini koruyarak giriyor. Üst koridora cezası biten Marshall’ı alan getiren ekip, desteğe ise Rogu’yu transfer etti. Rakip Dark Passage.BKM Express ise geçtiğimiz sezon tarihinin en kötü sezonunu geçirmiş ve ligden düşmekten son anda kurtulmuştu. Kadrosunu büyük ölçüde değiştiren DP, üst koridora Broken Blade’i getirirken orman ve destek pozisyonları içinse LCS patentli iki oyuncu olan Cinkrof ile Hustlin anlaştı.

Serinin ilk oyunu tam anlamıyla Avrupa LCS tadında bir maça sahne oldu. Öyle ki, 33 dakika boyunca toplam 11 skor çıktı. Galakticos’un Tristana’yı korumaya yönelik kompozisyonu oyunun orta bölümüne kadar başarılı ilerlese de birden çözülme gösterdi. Her iki takım da erken ve orta oyunda makro anlamda başarılı bir strateji uyguladı. DP’nin kule rotasyonunu yönlendiren taraf olması GAL’in hamlelerinin gecikmesine sebep oldu. Ayrıca GAL’in takım savaşlarında iyi pozisyon alması DP’nin takım savaşı kompozisyonunu uzun süre işlevsiz kıldı. Oyunun kırılma anı ise DP’nin aldığı Baron sonrasında yaşandı. Baron Güçlendirmesi’yle beraber rakibinin direncini kıran DP, ilk oyunu kazanmasını bildi. Dark Passage’da Immortoru’nun Talliyah ile kullandığı ultiler oyunun kazanılmasında en büyük etken oldu.

Serinin ikinci oyununda da ilk oyundaki gibi kıran kırana bir mücadele yaşandı. DP, oyunun erken dakikalarında ilk oyundakine benzer şekilde makro oyunda başarılı bir görüntü çizerek proaktif bir oyun sergiledi. GAL ise irili ufaklı takım savaşlarıyla DP’nin oyun planını bozmaya yönelik bir görüntü ortaya koydu. Nitekim GAL’in yaptığı bu hamle sonuç verdi ve DP’nin makro planı bozuldu. Takım savaşları için Xayah & Rakan ikilisine sahip olan GAL, elde ettiği avantajı bir ara kaybeder gibi de olsa son takım savaşında muazzam bir oyun ortaya koyarak maçı kazandı ve seriyi 1-1 ile kapattı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.