League of Legends

Galakticos ile Çilekler yenişemedi

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nin altıncı hafta ilk gün ikinci karşılaşmasında Galakticos ile Çilekler kozlarını paylaşmak için Vadi’ye indi. 

Serinin ilk oyununa 7.14’ün yıldızı Cho’Gath’ı ormana alarak başlayan Galakticos, Orianna ve Sivir’i taşıyıcı olarak seçti. Çilekler ise takım savaşına yönelik Galio ve Sejuani seçimlerini yaparken Tristana’yı hiper taşıyıcı olarak aldı. 52 dakika süren ilk oyun, Şampiyonluk Ligi tarihinin en çekişmeli maçlarından birine sahne oldu. Kontrolün iki takım adına dengeli ilerlediği oyunda, alınan Nashor güçlendirmelerine rağmen iki ekip de sonuca gitmede büyük sıkıntı çekti. Orta aşamadan geç bölüme geçen safhada, Orianna ultileriyle Tristana’yı her defasında düşüren GAL, oyunu yaklaşmaya çok yaklaşsa da nişancısı meân’in birçok takım savaşında yaptığı pozisyon hatası neticesinde oyunu bitiremedi. Öte yandan, oyunun ilerleyen dakikalarına paralel olarak Tristana’nın etkisinin maksimum seviyeye çıkması ve Sejuani ile Galio’nun tanklığı sayesinde oyunda galibiyete uzanan taraf Çilekler oldu. Karşılaşmada her iki takımda da bireysel ve kolektif olarak birçok hata yapıldı.

İkinci oyuna mavi tarafta başlayan CLK hasar ağırlık seçimlere yönelirken, GAL ise oyun yapabileceği ve takım savaşı başlatabileceği bir kompozisyon oluşturdu. İlk oyundaki heyecan ikinci oyunun erken safhasına da yansıdı. Gerek CLK gerekse GAL proaktif bir görüntü çizerken irili ufaklı çatışmalardan da kaçınmadılar. Oyunun kırılma anı ise 22. dakikada yaşanan takım savaşı sonrasında yaşandı. Gnar ve Orianna’nın kusursuza yakın oyunuyla katliam yapan GAL, bu dakikadan sonra kontrolü eline geçirdi. Nashor’u da katleden GAL, bütün kuleleri düşürerek 34. dakikada ikinci oyunu kazandı. Alınan bu sonuçla her iki takım da birer puanı paylaştı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.