League of Legends League of Legends Haberleri

Team Galakticos ve Çilekler serisi de berabere tamamlandı

Şampiyonluk Ligi’nde 2. haftanın son mücadelesi olan Team Galakticos ile Çilekler arasındaki seri de beraberlikle sonuçlandı. 

Serinin ilk karşılaşmasında Galakticos’un yine Zac’i yasaklamadığını ve kendi imkanı olmasına rağmen tercih etmediğini gördük. Işınlan’lı Ahri ve Jarvan kompozisyonu kuran Galakticos’a karşın Çilekler ise Zac ile kilte kontrolü yüksek Orianna-Thresh ikilisini tercih etti. Oyunun ilk dakikalarında iki Işınlan’ı da alt koridora kullanan GAL, burada beş kişilik bir baskın yaparak öne geçse de dönüşte fazlasını istediklerinden CLK’ye skor verdi. Aslında maçın da özeti buydu. Kontrollü oynamak yerine sürekli fazlasını isteyen GAL’a bu hırs karşılaşmaya mal oldu. Sürekli rakibi tek yakalayan ve bunu harita görevine çeviren GAL, ne yazık ki Zac kompozisyonuna birçok kez takım savaşı verdi. Jarvan’ın Twitch’e çok iyi ulaşması GAL’a savaşlarda avantaj sağlasa da Umut da harika bir Orianna performansı sergiledi ve takımını oyunda tuttu. İki inhibitör açtıktan sonra üçüncüsüne yönelen GAL, CLK’ye kötü bir şekilde yakalandı. CLK de savaşı kazanarak orta koridordan ilerledi ve karşılaşmayı bitirerek 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçında ise Soz Purefect’in şovunu izledik. İki takımda fazlasıyla takım savaşı odaklı kompozisyon kurarken, oyunun erken dakikalarında GAL’ın çok iyi oynadığını izledik. Fakat takım halinde hatalar yaparak CLK’ye skorlar veren ekip, yine çift Işınlan ile oyunlar yapmaya çalıştı. 20. dakika ile 30. dakika arasında pek fazla bir şey olmazken, karşılaşmanın kopma noktası 34. dakikada GAL’ın orta koridorda harika bir 4v5 savaş çıkarmasıydı. Bunun ardından Baron alan ekip, Kadim Ejder’e başlayan CLK’den de güçlendirmeyi çaldıktan sonra oyunu kapattı ve seriye eşitliği getirdi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir