League of Legends

Galakticos, YouthCREW’u yenerek lige galibiyetle başladı

2018 Kış Mevsimi’nde ilk gün maçları tüm heyecanıyla devam ediyor. Kağıt üzerinde ligin en zayıf takımı olarak gözüken Galakticos, Coco ve Zzus gibi Koreli transferler gerçekleştiren YouthCREW’u yenerek sürpriz gerçekleştirdi. 

Aslında seçim yasaklama ekranından itibaren Galakticos’un bizlere sürpriz yapacağını bekliyorduk. Üst koridora tekli dereceli karşılaşmalarını bir ara ele geçiren tank-Karma tercihinde bulunan ekip, orta koridora Zoe, alt koridora ise Kog-TK ikilisini alarak hasarı yüksek bir kompozisyon kurmayı başardı. Öte yandan YouthCREW ise ciddi anlamda düşük hasarlı şampiyonlar tercih ederek oyun snu şansını yok etti.

Oyunun ilk 10 dakikasında YC’nin çok daha koordineli ve bir plan çerçevesinde hareket ettiğini gördük. Fakat alt koridordaki baskına iyi bir şekilde yetişen Viking ve Backlund’ın GAL’a 3 skor kazandırması, oyunun gidişatını değiştirdi. Burada ilk kule kanını da döken ekip oyunun hakimiyetini ele geçirirken 22. dakikada YC’nin ninja baron alması da GAL’ın dengesini bozdu.

Yine de Kog’Maw’ın takım savaşlarındaki iyi yer alması ve TK ile Karma’nın taşıyıcıları iyi şekilde koruması GAL’ın rahatlıkla geri dönmesine ve kontrolü eline alması zor olmadı. Girdiği her takım savaşını kazanan ekip, 38. dakikada Kadim Ejderi de alarak karşılaşmayı kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.