League of Legends League of Legends Haberleri

Galatasaray Espor, 2020 VFŞL Yaz Mevsimi’nde yer alacak

Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre Galatasaray Espor Kış Mevsimi’nde Vadi’de olmayacak ancak Yaz Mevsimi’ne katılım sağlayabilecek.

Geçtiğimiz günlerde ödenmeyen oyuncu maaşlarıyla gündeme oturan Galatasaray Espor hakkında ciddi yaptırımlar uygulanmıştı. Riot Games tarafından verilen yükümlülükleri yerine getiremeyen ekip, Kış Mevsimi’nden ihraç edildi. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Bunun üstüne takım yönetimi değişti ve Riot Games ile yeniden masaya oturuldu. Taraftarların merakla beklediği olay bugün yapılan resmi açıklamanın ardından açığa kavuştu. Riot Games, Galatasaray Espor’un Kış Mevsimi’nde mücadele etmeyeceğini belirtirken yükümlülükler yerine getirilirse takımın Yaz Mevsimi’nde Vadi’deki yerini alması için tarafların anlaştığını duyurdu.

2017 yılında lige katılan Galatasaray Espor başarısız bir mevsimin ardından Yükselme Ligi’ne düşmüştü. Lige bir yıl ara veren ekip ortaklık sistemiyle birlikte VFŞL sahnesine yeniden merhaba dedi ve Vadi’de yerini aldı. Bu süreçte yerli ve yabancı birçok oyuncuya ev sahipliği yaptı ve iki kez yarı final gördü. İlk mevsimin ardından Hioss ve Tolerant, geçtiğimiz mevsim ise GBM, BalKhan ikilisi maaş ödemelerinde sıkıntı yaşandığını belirtmişti.

Bu konuya bir süre sessiz kalan Riot Games, 28 Aralık tarihinde kararını açıkladı ve GS Espor’un en az bir mevsim ligde yer almayacağını duyurdu. Galatasaray’da yönetimin değişmesiyle kararın geri çekilip çekilmeyeceği konuşulurken bugün yapılan güncellemede GS’nin önümüzdeki mevsim ligde yer almayacağı kesinleşti. Makalede Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in espor imza yetkilisi olarak tanımlandığı ve takımın şu anki kadrosuna -oyuncular isterse- mevsim sonuna kadar sorumlu olduğu ödemeleri yapacağının altı çizildi.

Makalenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir