League of Legends League of Legends Haberleri

Galatasaray’ın Şampiyonluk Ligi hayalleri suya düştü

2017 Yaz Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde mücadele eden Galatasaray Esports, YL finallerine kalamadı. Ekip, eğer farklı bir yol izlemezse bir mevsim daha Yükselme Ligi’nde mücadele edecek.

Kış Mevsimi’nde League of Legends sahnesine adım atan Galatasaray, oldukça kötü bir mevsim geçirmiş ve ligden düşmüştü. Kadro istikrarı konusunda problemler yaşayan ve dört tane ormancı değiştiren takım, Şampiyonluk Ligi’ni de son sırada bitirmişti. 2017 Yaz Mevsimi’nde hem yönetimsel hem de vizyon anlamında değişiklikler yaşayan takımda Galatasaray SK’nın etkisinin daha da arttığını görmüştük.

Yaz Mevsimi için bu defa kadro istikrarını korumayı hedefleyen GS, iki genç oyuncu ve üç veteran ile ligde mücadele etmeye hazırlanıyordu. GilletteAbdi ve Jinsh’in beklenen performansı sergileyememesi, ekibin değişikliğe gitmesine yol açtı. Orman rolüne Kore’den Koma’yı transfer eden GS, orta koridora ise HWA’dan Polyokov’u getirdi. Kötü giden takım bu transferler ile bir anda vitesi arttırdı ve playoff şansını ciddi bir ihtimale dönüştürdü. Son hafta oynanan karşılaşmalarda ise Victorious Ace ile arasında arasında iki galibiyet fark olmasına rağmen iyi performans göstermeyen ve eşitlik bozma maçı oynayan GS, bu karşılaşmayı kaybettiği için Şampiyonluk Ligi şansını da yitirdi.

Galatasaray’ın espor sahnesinde henüz genç olduğunu söylemek gerekiyor. Bir yıldan da kısa bir süre League of Legends’ın içerisinde olan kulübün bu hayal kırıklığını tekrar yaşaması üzücü. Umuyoruz ki bu başarısızlık kulübün hevesini kırmaz ve takım, önümüzdeki mevsim için çok daha iyi bir kadro kurarak espordaki ısrarını sürdürür.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • Mehmet 27 Temmuz 2017

    Saçma bir sistem, ortada bir puan durumu var netice de ve bu puan durumunda Galatasaray Victorious Aceden daha üst sıra da. Eşitlik bozma maçı da ne?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir