League of Legends League of Legends Haberleri

Griffin orta koridoru Rather, koç pozisyonuna geçti

LCK ekiplerinden Griffin’in Koreli orta koridoru Rather, gelecek sezon takımın koç kadrosunda yer alacak.

Geçtiğimiz sezon büyük bir skandalla gündeme gelen Griffin, sezon sonu dönemde önemli oyuncularını kaybetmişti. Bu skandalın sonrasında devlet olaya el attı. Ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz. Bunun üstüne yeni transferler yapan ekip, orta koridora Naehyun ve Ucal’ı transfer etti. Geçen sezon Flash Wolves’a kiralanan Rather ile birlikte üç orta koridora sahip olan ekibin kadroda derin bir rotasyona gidip gitmeyeceği konuşuluyordu. Bugün yapılan açıklamaya göre bu üç oyuncudan biri olan Rather, profesyonel oyunculuk kariyerine ara vererek Griffin koç ekibine katıldı.

23 yaşındaki Rather kendisinden beklenen çıkışı bir türlü gerçekleştiremedi. 2015 yılında Seoul ile kendini tanıtma fırsatı yakaladı ve buradn CK ekibi I Gaming Star’a transfer oldu. I Gaming Star’da iki mevsim geçirdikten sonra Griffin ile anlaşma sağladı ve takımın ilk kadrosunda yer aldı. LCK’e yükselen beşlinin orta koridoru olan Rather, Chovy’nin arkasında kaldıktan sonra geçtiğimiz sezonun başında Flash Wolves’a kiralandı.

Rather’ın FW kariyeri iyi başlasa da bir hayli kötü bitti denebilir. Takım ilk mevsim MSI’a katıldı ancak ikinci mevsimde play-off dahi oynayamadı. Sezon öncesi dönemde Griffin’e dönen Koreli orta koridor, Chovy’nin ayrılmasıyla birlikte yeniden as takıma girebilirdi ancak Griffin bu pozisyona iki oyuncu transfer etti. Bu haberle birlikte Rather, takımın koç ekibine katıldı.

Griffin koç ekibinde yakından tanıdığımız isimlerden GBM de bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir