League of Legends League of Legends Haberleri

Güncellenen Aatrox’un yetenek seti duyuruldu

Riot Games, daha önce şu ana kadar yaptığı en büyük güncelleme olarak nitelendirdiği Aatrox yeniliklerini duyurdu. Şampiyonun yetenek seti dün itibariyle paylaşıldı. 

Uzun bir süredir popülerliği yok denecek kadar az olan şampiyon, özellikle son birkaç ayda yüksek kazanma yüzdesine sahip. Şampiyonun en iyi zamanlarının güncelleme öncesi olması ise ironik olarak nitelendirilebilir. Dilerseniz yeteneklerine bir göz atalım, ardından güçlü yanlarını değerlendirelim.

  • Pasif: Ölümün Ulağı

Aatrox’un bir sonraki normal saldırısı menzil artışı kazanır ve hedefin azami canının belli bir yüzdesi kadar hasar verir. Bu saldırı, aynı zamanda hedefin üzerindeki tüm iyileştirme ve kalkan etkilerini birkaç saniyeliğine, büyük oranda azaltır.

Aatrox her yetenek kullandığında veya Darkin Kılıcı‘nın keskin ucunu bir şampiyona isabet ettirdiğinde Ölümün Ulağı‘nın bekleme süresi bir miktar azalır.

  • Q: Darkin Kılıcı

Aatrox büyük kılıcını en fazla üç defa savurur. Her kullanımda yeteneğin verdiği hasar artar, kılıç farklı bir alanı etkiler ve kılıcın keskin ucu ikinci, daha küçük bir isabet alanında ayrıca isabet edebilir.

Kılıcın keskin ucu: İlk iki kullanımda yeteneğin etki alanının ucunda, üçüncü kullanımda ortasında yakalanan rakipler kısa süreliğine havaya savrulur ve hatırı sayılır oranda daha fazla hasar alır.

  • W: Cehennem Prangası

Aatrox yere vurarak isabet alan ilk rakibe hasar verir ve onu kısa süreliğine yavaşlatır. Bu rakip bir şampiyon veya büyük canavarsa etki alanına zincirlenir.

Zincirlenen rakip birkaç saniye sonunda hâlâ etki alanındaysa alanın merkezine çekilir ve yeniden hasar alır.

  • E: Karanlık Hücum

Pasif: Aatrox, verdiği hasarın bir kısmı kadar iyileşir.

Aktif: Aatrox ileri atılarak birkaç saniyeliğine saldırı gücünde artış elde eder. Karanlık Hücum en fazla iki yük biriktirebilir ve Darkin Kılıcı ile aynı anda kullanılabilir.

  • R: Dünyaların Sonu

Aatrox bütün gücünü serbest bırakarak akıl almaz bir boyuta ulaşır ve devasa kanatlarıyla havalanır. Dönüşüm geçirdiği sırada yakınındaki minyonları kısa süreliğine korkutur ve Aatrox’un hareket hızı kısa süreliğine artar (bu ilave hız, çatışma dışındayken yeniden devreye girer).

Aatrox dönüşüm geçirmiş haldeyken toplam hasarında artış ve Dünyaların Sonu etkin olduğu sürece can yenilemesini sağlayan Kan Kuyusu etkisi kazanır. Kan Kuyusu, gerçek biçimindeyken ölümcül hasar alırsa Aatrox’un dirilmesini sağlar.


Her anlamda bu güncellemenin League of Legends tarihinde bir ilk olduğunu söylemek gerekiyor. Fark ettiğiniz üzere yeni yeteneklerde eski Aatrox’a dair neredeyse hiçbir iz bulunmuyor. Şampiyonu şu anda bu kadar özel kılan şey ise hareket halindeyken yeniden doğabiliyor oluşu. Bu, takım savaşlarında pahabiçilmez bir yetenek olarak öne çıkacaktır.

Ayrıca yeni Aatrox’ta Riven esintileri bulunduğunu da söylemek gerekiyor. Tekrarlanabilen Q yeteneği, öne doğru atılmayı sağlayan E ve sersemletme sağlayan W ile Aatrox’un Riven’dan daha da etkili olacağını tahmin edebiliriz. Şampiyonun bir sonraki yama ile oyuna geleceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir