League of Legends League of Legends Haberleri

Haftanın açılış karşılaşmasında BAUSuperMassive ve Galakticos berabere kaldı

Şampiyonluk Ligi’nde heyecan kaldığı yerden devam ediyor. 4. haftanın ilk serisinde lider BAUSuperMassive ile Galakticos kozlarını paylaştı.

Verilen bir haftalık aranın ardından Şampiyonluk Ligi’ndeki çekişme kaldığı yerden devam ediyor. İlk üç haftada dört galibiyet, bir yenilgi ve bir de beraberlik alarak 13 puan toplayan SuperMassive, en yakın rakibi olan 1907 Fenerbahçe Espor’un iki puan önünde zirvede yer alıyor. Galakticos ise ara öncesini ligde galibiyeti olmayan beş takımdan biri konumunda tamamladı. Takımda en çok ilgi çeken nokta ise cezası biten başarılı üst koridor oyuncusu Marshall’ın Vadi’ye geri dönüyor olması. Sezon öncesi GAL adına yapılan en önemli transfer olan Marshall, bakalım 4. sırada yer alan takımını üst sıralara taşıyabilecek mi. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Günün ve haftanın ilk maçında mavi tarafta olan SUP, ilk seçim hakkını Zeitnot’un ellerine Caitlyn vererek kullandı. Başarılı nişancının yanında Tolerant’ın ise Tahm Kench aldığını gördük. Orta koridorda da Naru, son dönemde oldukça popüler olan Galio’yu kilitledi. Galakticos tarafında ise performansı oldukça merak edilen Marshall, ligimize saldırı hızı/gücü Kennen ile geri dönüş yaptı. Aşağıda mean’e Tristana veren ekipte Soz Purefect ise Ahri oynamayı uygun gördü. Maçta ilk kan fabFabulous’a gitti. Kou karşı ormana girmenin cezasını bu skoru rakibe vermekle ödedi. Başa baş giden mücadelede iki tarafta da yapılan hatalar maça damga vurdu. Galakticos önde götürdüğü karşılaşmadan Kadim Ejder’de yaptığı hata sonrası mağlup ayrılmak durumunda kaldı. Minyonların pozisyonu sonrası hemen maçı bitiremeyen SUP, Baron güçlendirmesini alarak üst koridordan gelerek Nexus’u düşürdü ve bir puanı garantilemiş oldu.

İkinci maçta bu kez mavi tarafta olan Galakticos’tu. Tolerant’a vermek istemedikleri ve yasaklama da yapmadıkları Thresh’i alan ekip, Zeitnot’un yine Caitlyn almasına izin vermiş oldu. GAL bunun ardından ilk fazdaki seçimlerini mean’e Ashe, Marshall’a da Renekton vererek kullandı. Son dönemde popüler bir seçim haline gelen Corki’yi de Naru’nun ellerinde izledik. Genel olarak tank ağırlıklı bir kompozisyon kuran SuperMassive’e karşı, arka saflara ulaşabilmek adına K0u’nun Olaf tercih ettiğini de belirtelim. Henüz 4. dakikada ormanda Stomaged’i yakalayan K0u, ilk kanı almayı başardı. Ancak ardından hem kendi hem de SozPurefect art arda tabiri caizse bronz hataları yapınca, Corki oyuna bedava iki skor ile başlamış oldu. Ancak ardından Işınlan avantajını ele alan Marshall, bu büyüyü çok iyi kullanarak ortada takımına savaşı kazandırdı ve Galakticos önce ilk kuleyi düşürdü, ardından da Vadi’nin Alameti’ni kesmeyi başardı. Güçlendirmenin yardımıyla alt koridorda üst üste iki kule alan ekip altın farkını sekiz binlere kadar çıkardı. Bu üstünlüğüyle Baron’u alan GAL, iki inhibitör ve bir Nexus kulesi düşürerek rakip üssü terk etti. Kötü başladığı son takım savaşında Marshall’ın gelmesiyle kazanan Galakticos, seriden eşitlikle ayrılmayı başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir