League of Legends League of Legends Haberleri

2017’de League of Legends: Heyecan Uyandıran 5 Yetenek

13 farklı ligde yüzlerce takım en iyi olmak için aylarca mücadele etti. Aralarından 24’ü bu sahnenin en iyisi olmak için Çin’de Vadi’ye indi.  En nihayetinde Faker’ın gözyaşları ve Ambition’ın kupaya tekrar uzanışıyla yedinci sezonu geride bıraktık. Geride kalan sezon boyunca bir çok genç yetenek profesyonel sahnede kendini gösterdi. Kimisi hayal kırıklığı yaşadı kimisi de yeterince şans bulamamaktan yakındı. Fakat bazıları vardı ki ilk günlerinden itibaren efsanelere kök söktürdü. İşte yılın heyecan uyandıran beş yeteneği:

-Caps

2016 TBF’de Şampiyonluk Ligi’ni fetheden Danimarkalı’nın yeni adresi merak konusuydu. Tekli derecelideki toxic davranışları sebebiyle ağır eleştirilere tutulan Caps, EU LCS’te oynayacak disipline sahip olmamakla itham ediliyordu. Fakat Fnatic eleştirilere kulağını kapattı ve genç oyuncuyu 2017 için kadrosuna kattı. Kış Mevsimi’nde işler pek iyi gitmese de orta koridordaki yetenek şovu herkesi büyülemişti. Fnatic ve destekçileri gelecek için umutluydu. Ekip Yaz Mevsimi’nde sürpriz Misfits mağlubiyetiyle bir kez daha yarı finalde elense de Worlds biletini kapmayı başardı. Belki arkadaşı Rekkles’ı Worlds sonucu pek tatmin etmedi ama genç Danimarkalı için EU LCS’teki ilk yılında Worlds çeyrek finali görmek büyük bir başarıydı başardı. Baby Faker, bu lakabı 2017’de yeterince hak etti.

-Cepted

Ever8 Winners’ın LCK macerası yalnızca bir mevsim sürdü. Fakat Güney Koreli izleyicilerde Cepted’ın oldukça kalıcı bir etki yarattığını söylemek yanlış olmaz. LCK sahnesinde yer aldığı kısa sürede isminden sıkça söz ettirmeyi başaran Koreli orta koridor oyuncusu “Mevsimin Çaylağı” ödülünü de almayı başardı. Bölgenin önde gelen oyuncularıyla sık sık kıyaslanan, bitmek bilmeyen Faker’ın Veliaht’ı yakıştırmalarından nasibini alan genç oyuncunun yeni adresi için bir çok sepkülasyon vardı. Diğer major bölgelerin yolunu tutabileceği gibi LCK’de tekrar forma bulması da şaşırtıcı olmazdı. Fakat Cepted’ın tercihi Türkiye oldu. LCK’de geçtiğimiz mevsimin çaylağı unvanına sahip oyuncuyu 2018’de Royal Bandits formasıyla Şampiyonluk Ligi’nde izleyeceğiz.

-MikeYeung

Phoneix1 korkunç bir sezon geçirerek ligi onuncu sırada tamamladı. Fakat orman rolündeki genç oyuncuları bu kötü tabloda dahi parlamayı başardı. MikeYeung, özellikle Nidalee oyunlarıyla NA LCS sahnesine damga vurdu ve mevsimin çaylağı seçildi. Her şeyin ters gittiği P1’de belki iyi giden yegane unsurdu. Bu harika performansı ona NA LCS sahnesinin lokomotifi Team SoloMid’in kapılarını ardına kadar açtı. 2018 itibariyle TSM forması giyecek olan genç Amerikalı’nın ismini gelecekte daha çok duyacağımıza ve şüphe yok.

 

-iBoy

Coğrafi yakınlık sebebiyle hala bir çok Koreli oyuncu LPL’in yolunu tutsa da Çin’de sahneye adım atan bir çok genç yetenek var. EDward Gaming’in nişancısı iBoy, LPL Yaz Mevsimi’nde gösterdiği performansla tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Aslında mevsimin ilk yarısında takımın as nişancısı değildi. Fakat bulduğu küçük fırsatı sonuna kadar kullandı ve ekibin vazgeçilmezi oldu. LPL finalinde Çin efsanesi Uzi’nin ekibi Royal Neber Give Up’ı devirdi ve ilk mevsiminde şampiyonluk yaşadı. EDG, Worlds’ten istediğini alamayarak grup aşamasında elendi. Fakat iBoy gösterdiği performansla en iyilerle karşılaştırılmaya çoktan başladı.

-BDD

Yıllar boyunca bir çok yetenekli orta koridor oyuncusu Faker ile kıyaslandı. Fakat bunlardan çok azı Faker’ın bileğini Vadi’de bükmeyi başarabildi. BDD, 2017 LCK Yaz Mevsimi Finali’de Faker’ı ve SKT T1’ı devirerek bu saygın azınlığın arasına girmeyi başardı.

BDD bir yıl önce CJ Entus ile küme düşerken bir yıl sonrasında LCK’de zirveye oturmasını kimse beklemiyordu. Yetenekleri konusunda şüphe olmasa da CJ Entus tecrübesi oldukça tutuk geçmişti. Longzhu macerasının da çok iyi başladığını söylemek doğru olmaz; kış mevsiminde ekip playofflara dahi katılamamıştı. Fakat yaz mevsiminde LZ’nin yenilenen kadrosuyla beraber BDD kendini buldu. Ekip LCK’yi baştan sona domine etti ve şampiyonluğa ulaştı. Lig sonunda oyun başına en az skor veren ve toplamda en yüksek KDA’ya sahip oyuncuydu. Worlds’te istediği sonucu alamasa da bölgesinde elde ettikleriyle tüm dünyada isminden söz ettirmeyi başardı.

2 Comments

  • ezgi 6 Ocak 2018

    kesin dorudur hee

  • Onur 26 Aralık 2017

    Ignar ı buraya nasıl koymadınız ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir