League of Legends League of Legends Haberleri

HWA Gaming, Achuu’yu kadrosuna kattı

Bu sezon Yükselme Ligi’nde mücadele edecek olan HWA Gaming, daha önce ülkemizde SuperMassive forması da giyen nişancı Achuu’yu renklerine bağladı.

Geçtiğimiz sezon Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde playoff aşamasına katılmaya hak kazanan, ancak önce 1907 Fenerbahçe Espor’a, ardından da beşincilik maçında Galakticos’a mağlup olan HWA Gaming, bu sezon yoluna Yükselme Ligi’nde devam edecek. Takımın gözde oyuncularından Ömer “Cognac” Ünsal’ı P3P eSports’a, Uğur ” panky ” Taş’ı Team AURORA’ya, Yiğit ” Marshall ” Kırdök’ü de Galakticos’a gönderen ekip, Adam “Emtest” Emtestam ile de yollarını ayırmıştı. Şimdi ise HWA’nın bu isimlerin boşluğunu yavaş yavaş doldurduğunu görüyoruz. Bu anlamda ilk transfer hamlesini yapan HWA, nişancı pozisyonuna daha önce SuperMassive’de de forma giyen Nicolaj “Achuu” Ellesgaard’ı getirdi.

Beşiktaş ile yollarını ayıran ve SuperMassive’i kuran Lethilion’ın takımda nişancı pozisyonuna getirdiği ve ilk sezonunda performansı oldukça eleştirilen Achuu, izleyicilerin Twitch chat’te kendisine sürekli şekilde “çöp” demesi üzerine nick’ini Achuu Çöp’e çevirmişti. Taraftarlara yetersiz olduğu izlenimini kaptıran genç oyuncu, daha sonra Dumbledoge ile arasındaki sinerjinin artması üzerine gerçek performansını ortaya koymayı başarmıştı. SUP ile IWCI şampiyonluğu yaşayan, ardından da MSI’a katılma başarısı gösteren Achuu, profesyonel sahnede önemli turnuvaların tecrübesini edinmiş durumda ve HWA için oldukça faydalı olması bekleniyor. Son olarak Avrupa’da Nerv takımında forma giyen başarılı nişancı, EU CS açık elemelerinde mücadele etmişti.

espor yazarı, avukat

1 Comment

  • Raci Özdemir 13 Haziran 2017

    Şimdi hwa da achuu olarak mi achuu çöp olarak mi mücadele edecek hangi nickname kullanacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir