League of Legends

HWA Gaming, Şampiyonluk Ligi’ne galibiyetle döndü

Şampiyonluk Ligi 2018 Kış Mevsimi ilk hafta maçında Royal Bandits ile karşılaşan HWA Gaming, güçlü rakibini devirmeyi başardı.

Seçim yasaklama ekranında Royal Bandits’in late game kompozisyonu kurduğunu gördük. Ortada Swain, yukarıda Gangplank, nişancı pozisyonunda da Vayne tercih eden ekibin oyun başına zorlanacağı muhtemeldi ancak HWA rakibini adeta bozguna uğrattı. Üç tank şampiyonun yanına hyper carry olarak Tristana alan, ortada da yeni transferi Ninja’nın ellerine Malzahar veren ilk şampiyon, seçim yasaklamada elde ettiği avantajı oyuna iyi bir şekilde yansıttı.

Mücadelenin ilk dakikalarında Trix’in oldukça etkili olduğunu gördük. Özellikle alt koridorda baskı kuran tecrübeli ormancı, kısa sürede hanesine üç skor yazdırmayı başardı. Yapılan bu baskınlar sonrası Vayne karşısında iyice rahatlayan Tristana da maça kısa sürede ağırlığını koydu. Haritanın her yerinde üstün olan HWA Gaming, aldığı skorlarla iyice öne geçti.

Kağıt üzerinde oldukça güçlü bir kadrosu olan Royal Bandits’in rakibine hiçbir şekilde cevap veremediğini gördük. 24 dakikada üç Okyanus Ejderi alan HWA, bir aşamadan sonra üsse dönme ihtiyacı dahi hissetmemeye başladı. Vadi Alameti, Dağ Ejderi ve Baron’u da hanesine yazdıran ekip, 33 dakikanın sonunda galibiyete ulaşmayı başardı. Royal Bandits ise Şampiyonluk Ligi’ndeki ilk maçından skor dahi alamadan yenik ayrılmış oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.