League of Legends League of Legends Haberleri

HWA Gaming Şampiyonluk Ligi’ne geri döndü

Yükselme Ligi Finali’nde Beşiktaş’ı 3-0 gibi rahat bir skor ile geçen HWA GAMING, 2018 Kış Mevsimi’nde Şampiyonluk Ligi’nde oynamaya hak kazandı.

Ülkemizdeki League of Legends sahnesinin en köklü kulüplerinden birisi olan HWA, talihsiz bir Kış Mevsimi geçirerek Yükselme Ligi’ne düşmüştü. Mevsime oldukça iyi başlamasına rağmen sonuna doğru performans düşüklüğü yaşayan ekip, mevsim finallerine katılmasına rağmen altıncı olmuş ve Çilekler’e şok bir şekilde 3-2 yenilmişti. Bu yıl ise oldukça iyi bir kadro kuran HWA, nişancı rolünde Achuu, orta koridorda ise Xico ile yoluna devam etti. Üst koridordaki Push2Win kendisini kanıtlarken, ormandaki Trix ise her zamanki gibi takımını taşıdı. Destek rolünde çokça eleştirilen Revanche ise ikinci baharını yaşıyor. Bu şekilde Yükselme Ligi 2017 Yaz Mevsimi’ni birinci olarak tamamlayan HWA, Yarı Final’de öncelikle Victorious Ace ile karşılaştı. Rakibini rahat bir şekilde geçen HWA, adını finale yazdırarak lige bir adım daha yaklaşmıştı.

HWA’nın finaldeki rakibi BJK ise verdiği aranın ardından League of Legends sahnesine geri dönmüştü. Ligi ikinci bitiren BJK de önce OHM’yi 3-1 geçip finale yükseldi. HWA-BJK serisinin de oldukça güzel geçtiğini belirtmek gerekiyor. Serinin ilk maçında önde olmasına rağmen LongB’nin iki hatası ile HWA maçı kazanmayı başardı. İkinci ve üçüncü maçlarda ise ekibin mutlak bir üstünlüğü bulunuyordu.

HWA GAMING direkt olarak Şampiyonluk Ligi’ne yükselirken Beşiktaş ise ligin yedincisi ile, OHM de ligin altıncısı ile mücadele edecek. Biz de 5Mid ekibi olarak HWA’ya tekrar Şampiyonluk Ligi’ne hoşgeldiniz dileklerimizi iletiyoruz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir