League of Legends League of Legends Haberleri

iG Young, LDL şampiyonu oldu

Finalde EDG Youth Team’i 3-1 ile geçen iG Young, LDL Yaz Mevsimi’ni şampiyon olarak noktaladı.

Genellikle LPL takımlarının akademi kadrolarının mücadele ettiği LDL’de bu mevsim bir hayli çekişme vardı. 25 takımın mücadele ettiği organizasyonda ilk 12 takım play-off’lara kalıyor. Bu mevsim normal sezonu 20 galibiyet alan Vici Gaming Potential ilk sırada tamamladı. iG Young ise 18 galibiyetle ikinci sırayı aldı. Başarılı performansını play-off’larda da sürdüren iG Young, finalde EDG Youth Team’i 3-2 ile geçerek LDL Yaz Mevsimi şampiyonu oldu.

Ekip, normal sezondaki başarısından dolayı play-off’lara ikinci turdan başladı. İlk olarak BiliBili Gaming Junior’ı 3-0 ile geçen Invictus Gaming Young, yarı finalde Cepted’ın takımı FunPlus Blaze’i 3-1 ile geçti. Finalde EDG Youth Team karşısına çıkan ekip 4 maçın ardından şampiyonluğa uzandı.

Invictus Gaming’in akademi takımı olan iG Young, as takımın düşüşteki grafiğinin aksine yükseliyor. 705, Wisdomz, Forge, Yi, Huanfeng, Fate ve Lucas gelecek vadeden oyuncular. IG’nin geleceği olarak görülen bu isimlerin gelecek mevsim LPL takımlarıyla anlaşabileceğini belirtmek gerek. Invictus Gaming’in gelecek mevsim LDL’de nasıl bir kadroyla Vadi’ye ineceği ilerleyen günlerde belli olacaktır.

LDL geneline baktığımızda özellikle Çinli genç oyuncular için büyük bir fırsat diyebiliriz. Genç oyuncuların yanında ligimizden tanıdığımız Cepted gibi tecrübeli ve yetenekli isimler de ligde yer alıyor.

Invictus Gaming Young şampiyon olarak yaklaşık 70.000 dolarlık ödülün sahibi oldu. Bakalım ilerleyen mevsimlerde neler olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir