Jankos LEC Bahar Mevsimi'nin en değerli oyuncusu seçildi League of Legends League of Legends Haberleri

Jankos LEC Bahar Mevsimi’nin en değerli oyuncusu seçildi

G2 Esports’un başarılı ormancısı eski kurt Jankos LEC Bahar Mevsimi MVP’si seçildi. Oyuncu üst üste ikinci kez bu ünvana layık görüldü.

League of Legends profesyonel arenasına katılmadan önce Kuzey Amerika sunucusunda oynayan Jankos, IWillDominate’in desteğiyle Avrupa sunucusuna geçmişti.

Sunucuda kendini ön plana taşıyan Polonyalı ormancı, 2013 yılında Team Mistral’e transfer oldu. İlk resmi başarısını bu takımda gösteren oyuncu, takıma katıldığı sene LCS Summer Promotion elemelerine kalma başarısı gösterdi. Bu başarısından sonra kısa süreli olarak başka takımlarda oynayan ormancı, 2015’te en parlak dönemlerinden birini yaşayacağı yaşayacağı H2K’e transfer oldu. Ryu, Vander, Forgiven ve Odoamne’li efsane kadro ile 2016 Dünya Şampiyonası’nda Korelilere kök söktürdü. Son olarak 2017’nin sonunda G2’ya transfer olan oyuncu, ilk senelerinde biraz sıkıntı çekse de özellikle Mikyx ve Caps’in gelişi ile G2, League of Legends tarihinde bir çağ açtı. Çoğu espor otoriteleri tarafından dünyanın en iyi takımı olduğu konusunda hem fikir. Takım bu kadro TL’i geçerek 2019 MSI’ı kazandı ve 2019 Dünya Şampiyonası’nda ikinci olmayı başardı.

“Jankos’u bu kadar değerli yapan şey ne?” işte bu sorunun cevabını hem oyuncunun başarıları hem de istatistikler veriyor. 2019 yılında G2 Esports mevsim genelinde oynadığı 18 maçta sadece 3 mağlubiyet aldı. 15 galibiyet gören takım dominant performansına kaldığı yerden devam etti. Jankos’un harika harita görüşü ve baskınları G2’nun başarısında büyük rol oynadı. Jankos 2019 mevsiminde en çok Jarvan ve Sejuani tercihinde bulundu. Jarvan’ı 4 kez oynayan oyuncu hiç kaybetmedi ve 9.1 KDA yakaladı. Polonyalı oyuncunun bir diğer favorisi Sejuani ile 23.5 gibi harika bir KDA yakaladı. 2020 bahar mevsiminde ise Jankos yine formundaydı. Diğer tüm Avrupa ormancılarına KDA, asist, ilk kan, 10 dakikada altın farkı ve dakika başına hasar kategorilerinde fark attı. Bu mevsim 3 kez Pantheon oynadı ve 1 kere gri ekran gördü. Şampiyonda 16.5 KDA oranı yakaladı. G2’da ki tek tutarlı oyuncu görünümde ayrıca muzipliği, eğlenceli kişiliği onu arena dışında da sevilen ve saygı duyulan bir isim haline getiriyor.

Bahar mevsimi finalinde Fnatic’i 3-0 gibi rahat bir skor ile geçen G2, 2020 MSI biletini de cebine koydu. Bu sene de MSI kupasını kazanabilecekler mi hep birlikte göreceğiz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir