League of Legends

Japone takım aradığını duyurdu

Riot Games

Ülkemizdeki en iyi destek oyuncuları arasında gösterebileceğimiz Japone, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada free agent olduğunu ve takım aradığını duyurdu. 

Şampiyonluk Ligi kariyerine 1907 Fenerbahçe’de başlayan oyuncu, ilk mevsiminde Yarı Final oynamış, TBF 2017’yi de kazanarak önemli bir başarı elde etmişti. Takım içerisinde Padden ile iyi bir uyum yakalayan başarılı destek, Worlds 2018’de de FB ile son 16’ya kalmıştı. Genel olarak nişancısının tarzına uyum sağlamakta sıkıntı yaşamayan ve son zamanlarda güvenli destek şampiyonları oynamasına rağmen savaş başlatan Rakan gibi şampiyonları da çok iyi bir şekilde oynayabilen Japone, 2018 sezonunda FB’den ayrıldı ve Dark Passage’a transfer oldu.

FB’deki başarıyı burada yakalayamayan oyuncu ardından bir süre yedek kaldı ve YouthCREW’a transfer oldu. YC’nin yaşadığı problemler genç desteğin oyununa gölge düşürse de genel olarak ortalamanın üzerinde bir sezon geçirdiğini söylememiz gerekiyor.

Yeni sezonda partnerlik sistemine geçecek Şampiyonluk Ligi’nde Japone’nin kendisine takım bulamama ihtimali çok düşük. Türk olması ve yukarıda da belirttiğimiz üzere farklı oyun tarzlarını problemsiz bir şekilde Vadi’ye yansıtabilmesi genç oyuncunun takım bulma konusunda işini kolaylaştıracaktır.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.