League of Legends League of Legends Haberleri

Jin Air Green Wings, LCK’de güne damgasını vurmayı başardı

Kore ligi LCK’de bir günlük aranın ardından heyecan devam ediyor. Haftanın dördüncü gününde JAG-LZ ve SKT-EEW serileri oynandı.

Günün ilk serisinde çıkışı geçtiğimiz gün SKT tarafından sekteye uğratılan Longzhu Gaming, lige iyi bir başlangıç yapan ve performansı dikkat çeken Jin Air Green Wings karşı karşıya geldi. İlk maçı LeBlanc oynayan Bdd ve ormanda Kha’zix tercih eden Cuzz’un etkili oyunuyla kazanan Longzhu, beklenildiği gibi seriye üstün başladı. Ancak ikinci maçta Lee yasaklamayan ve Umti’nin almasına engel olmayan LZ, bu hatasının bedelini ağır ödedi. Oyuna damgasına vuran oyuncu 10-1-6 ile maçın kazanılmasında büyük pay sahibi oldu ve seri 1-1’e geldi. Yukarı koridorda Sejuani seçen ikssu’nun da 3-0-7 ile maçı tamamladığını belirtmekte fayda var. Bu iki oyuncunun yanına serinin son mücadelesinde Caitlyn oynayan Teddy de eklenince, Jin Air güzel bir geri dönüşle galibiyete uzanmayı başardı. ikksu ile Khan arasındaki bu düello ise güne damgasını vurdu:

İkinci seri SK Telecom T1 ile Ever8 Winners arasında oynandı ve kazanan beklenildiği gibi SKT oldu. Kolay geçmesi beklenen mücadelede yedek oyuncular Blank ve Untara’ya şans veren ekip, bu ikiliden beklediği performansı fazlasıyla aldı. Özellikle Untara’nın Rumble’a hakim olduğunu ve iyi bir oyun ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. İlk maça bu oyuncunun verdiği ilk kan ile geride başlayan SKT, 42 dakika süren mücadeleyi aradaki kalite farkı sayesinde kazanmayı bildi. Maçın adamı ise 5-1-6’lık Varus performansıyla Bang oldu. İkinci maça daha hızlı başlayan ve 22 dakikada Nexus’u düşüren SKT, Blank’in Lee Sin performansı ile galibiyete ulaştı ve çıkışını sürdürdü.

LCK’de bugün alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Jin Air Green Wings 2-1 Longzhu Gaming

SK Telecom T1 2-0 Ever8 Winners

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir