League of Legends

Kadir ve Un1tback, Çilekler’e transfer oldu

flickr.com/lolespor

Şampiyonluk Ligi’ne bu mevsim yükselen fakat aldığı kötü sonuçlar sonucunda son sıradan kurtulamayan Çilekler, orman ve destek rollerinde değişikliğe gitti. Takım, KonDziSan ve Kairos Plz’in yerine Kadir ile Un1tback’i transfer etti.

ŞL’nin en renkli ekibi Çilekler kısa bir aranın ardından 2017 Yaz Mevsimi’nde lige tekrar yükselme başarısı göstermişti. Çoğu takımın aksine kadrosunu bir arada tutma kararı alan CLK, orman pozisyonuna ligimizde daha önce birçok takımda oynayan KonDziSan’ı transfer ederek çaylak oyuncularına güvendiğini göstermişti. Fakat ne yazık ki takım için işler hiç de iyi gitmedi. İlk haftalarda aldığı beraberlikler ile sıralamaya tutunan ekip, 3. hafta aldığı iki mağlubiyet sonrası ligin sonuna demir attı. Görünen en büyük problemlerden birisi KonDziSan’ın etkisizliğiydi. Lee Sin dışında belirli bir şampiyon ile Vadi’de işleri değiştirmekte çok güçlük çeken oyuncu, özellikle son hafta karşılaşmalarında yokları oynadı. Ekipte Umuut ve Smoke’un tek başına takımı taşımaya çalıştığını da söylemek gerekiyor. Alt koridor ikilisi de karakteristikleri dışında hatalar yaparak genel olarak kötü bir performans sergiledi.

Lige verilen bir haftalık aranın ardından ise Çilekler iki kritik transfer yaparak bu problemleri çözmeyi hedefliyor. Orman rolüne getirilen Kadir’i Türk League of Legends izleyicisi Beşiktaş.OyunHizmetleri’nden hatırlayacaktır. Bir yıl önce de BJK’de kötü gidişata çare olarak getirilen oyunculardan birisi olan Kadir, o günden bu yana kendisini oldukça iyi bir şekilde geliştirdi. Batı Avrupa sunucusunda tekli dereceli sıralamasında ilk 20’de bulunan Kadir, son olarak Schalke 04’te yedek ormancı olarak görev alırken bu süre zarfında Origen Academy, Misfits Academy ve Nerv gibi takımların formasını giydi.

Destek rolüne getirilen Un1tback’i ise hepimiz yakından tanıyoruz. Ülkemizdeki veteran desteklerden birisi olan Un1tback ise son olarak geçtiğimiz mevsim 1907 Fenerbahçe Espor forması giymiş fakat birkaç haftanın sonrasında yerini JAPONE’ye bıraktıkran sonra formayı geri alamamıştı. Baktığımızda bu iki transferin çok yerinde hamleler olduğunu söyleyebiliriz. Un1tback’in üstün bir destek oyuncusu olmamasına rağmen Endz’in agresifliğini tecrübesi ile yönlendirebilecek kalibrede bir oyuncu olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan Kadir ise haritaya yapacağı etki ile CLK’nin proaktif oyunlar yapmasına ve doğru kararlar almasına yardımcı olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.