League of Legends League of Legends Haberleri

Kayn profesyonel sahnedeki ilk galibiyetini aldı

League of Legends’ın en yeni şampiyonu olan ve 7.14 yaması ile oyuna gelen Kayn, dün gece ikinci kez profesyonel sahnede seçildi ve ilk zaferini kazandı. Cloud9 takımının ormancısı Contractz tarafından oynanan şampiyon, takıma seçildiği iki karşılamada da galibiyeti getiren önemli etkenlerden birisi oldu.

Son zamanlarda çıkan en ilginç ve OP şampiyon olan Kayn, profesyonel sahnenin 7.14 yamasına geçiş yapmasıyla birlikte ilk günden tercih edilmeye ve yasaklanmaya başlandı. İlk olarak EU LCS’te Misfits karşısında Roccat’in ormancısı Pridestalker’ın elinde gördüğümüz şampiyon, ROC’a herhangi bir avantaj getirememiş ve etkisiz kalmıştı. Dün gece oynanan Cloud9-Phoenix1 serisinde de Contractz’ın tercih ettiği Kayn, oyuna büyük bir etki yaparak C9’a üç puanı getirdi.

Erken oyunda öne geçtikten sonra rakip ormancıyı çok daha iyi bir şekilde etkisiz bırakan Kayn, oyunun orta bölümünde Rhaast’a dönüştükten sonra sağladığı kitle kontrol etkileri ile de dğerini kanıtlıyor. Ultisinin hasarının rakibin azami can miktarının belirli bir yüzdesine göre belirleniyor olması ise dünkü karşılaşmalarda Contractz’ın rakip tanklara karşı etkili bir oyun sergilemesine yol açtı. Ivern ilk çıktığında da NA LCS’te ilk deneyen oyuncu olan Contractz, yeni şampiyonlara gösterdiği hızlı uyumu bir kez daha Vadi’de sergiledi.

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 7. hafta açılış gününde Cloud9, Phoenix1’ı 2-1 yenerken, günün ikinci serisinde ise Team Liquid, Team Envy’yi 2-0 yenmeyi başardı. İki karşılaşmadaki tercihlere de baktığımızda rahatlıkla söyleyebiliriz ki tank metası eskisinden daha da güçlü bir şekilde geri dönmüş durumda.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir