League of Legends League of Legends Haberleri

Kış Mevsimi’nde finalin adı belli oldu: SUP-RBE

Yarı finalde YouthCrew ile karşılaşan Royal Bandits, oldukça temiz bir oyun ortaya koyduğu seriden galip ayrılarak finalde BAUSuperMassive’in rakibi oldu.

Serinin favorisi olan RBE, ilk maçtan itibaren yıldızlarıyla etkili oldu. Daha çok taşıyıcı destek şampiyonlar oynamasına alıştığımız Dumbledoge’un Braum ve Tahm Kench gibi tank seçimlerle oldukça etkili performanslar ortaya koyduğuna şahit olduk. Yıldız desteğin alt koridordaki partneri HolyPhoenix de kendi standartlarında oynamayı başararak galibiyette pay sahibi oldu. Yine RBE’nin Koreli yıldızları Cepted ve Malrang, finali istediklerini oynadıkları oyunlarla belli etti.

Oyunun her safhasında etkili olan ve koridorlara baskı kuran Malrang ile koridorunu sürekli şekilde kazanıp takım arkadaşlarına sıkça yardıma giden Cepted, iyi bir yarı final serisi performansı ortaya koydu. Her oyuncusu bireysel olarak etkili olan RBE’de Broken Blade de üzerine düşeni yapmayı bildi. Genelde tank şampiyonlar oynayan genç yetenek, ormancısının da yardımıyla Elwind’e koridorda zorlu dakikalar yaşattı. Crew cephesinde ise Mojito’nun beklenenin çok altında bir performans ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Seriden 3-0 galip ayrılan Royal Bandits, 22 Nisan’da final maçında SUP karşısında çıkacak. YouthCrew ise yarın 15:00’te AURORA ile üçüncülük mücadelesi verecek.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir