League of Legends League of Legends Haberleri

KonDziSan, MnM Gaming’e transfer oldu

Son olarak Beşiktaş kadın League of Legends takımını da çalıştıran KonDziSan, İngiltere merkezli ekip MnM Gaming’in yeni koçu oldu.

Profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırdıktan sonra koçluğa geçiş yapan KonDziSan kariyeri boyunca birçok farklı bölge ve takımla çalıştı. Polonya, Almanya, Yunanistan, Fransa, Avusturya, Sırbistan, İngiltere, Suudi Arabistan ve Türkiye gibi ülkelerde oynayan ve koçluk yapan isim bu konuda önemli tecrübelere sahip. Beşiktaş kadın League of Legends takımıyla önemli başarılar elde eden koç bu mevsim için yeni takımını buldu. KonDziSan, bu mevsim İngiliz ekip MnM Gaming’le çalışacak.

Ülkemize ilk olarka Team Turquality formasıyla giriş yapan oyuncu özellikle Lee Sin oyunlarıyla hepimizi kendine hayran bırakmıştı. O dönemler Lee Sin aldığı zaman karşı ormancıyı neredeyse haritadan silen KonDziSan, Lee yasaklandığında sıkıntılar çekiyordu. Şampiyon havuzu çok geniş olmayan isim Avrupa’nın birçok ülkesinde forma giydi ancak hiçbirinde kalıcı olamadı. Oyun bilgisine güvenen eski ormancı koçluğa geçerek oyunculuk yıllarından daha başarılı bir kariyer planlamasına doğru ilerliyor.

KonDzi, koçluk kariyerinde Beşiktaş kadın takımıyla elde ettiği başarılar haricinde ciddi bir başarı yakalayamadı. Henüz yeni sayılabilecek bir koç olan isim yavaş yavaş önemli yerlere gelmeye başladı diyebiliriz. Mnm Gaming, LVP UK’De mücadele ediyor. Lig henüz başlamadı. Bu hafta Çarşamba başlaması bekleniyor. LVP UK şampiyonu bölgenin en prestijli ikinci kupası olan EU Masters’a katılım hakkı kazanacak.

KonDziSan’ın takımının karşısında Excel ve Fnatic Akademi gibi takımlar olacak. Bakalım bu mevsim LVK UK şampiyonu kim olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir