League of Legends

Kore ligi LCK çevrimiçi şekilde devam edebilir

Kore ligi LCK, koronavirüs yüzünden durdurularak ileriki zamanlara ertelenmişti ve ne zaman geri döneceği bilinmiyordu. Ama Riot Games Kore’den gelen bilgilere göre lig çevrimiçi olarak devam edebilir.

Koronavirüs yüzünden Çin ligi de oynanmadan ertelenmiş ve yakın zamanda çevrimiçi olarak oynanmaya başlanmıştı. Kore ligi ise devam ederken Kore’de artan COVID-19 vakaları yüzünden lig ileriki tarihlere ertelenmişti. Birçok espor severin yakından takip ettiği Kore ligi LCK de belki Çin ligi LPL gibi çevrimiçi oynanmak şartıyla devam edebilir. LCK yetkilileri çevrimiçi oynanması dahil tüm olası seçenekler üzerinde düşündüklerini açıkladılar.

Koronavirüs olmasaydı LCK Bahar Mevsimi’nin 10 haftalık takvim sonunda 12 Nisan’da bitmesi planlanıyordu. LCK oyuncuları bu 10 haftanın yarısını seyirciler olmadan gerçekleştirdi. 23 Şubat’ta lig sunucularından Kim Mina koronavirüs belirtileri gösterdiğinden yayına çıkmadı ve testlerden geçti. Testlerin negatif çıkmasına rağmen LCK yönetimi maç sonrası röportajlarının iptal edilmesine karar verildi. Bu karardan kısa bir süre sonra ise tüm lig tamamen ertelendi. Mid Season International turnuvası temmuza ertelendiğinden eğer LCK maçlarının çevrimiçi oynanmasına karar verilirse kalan 5 hafta hızlıca telafi edilip oynanılabilir.

Çin ligi LPL, ertelenen onca hafta sonrası geçen hafta çevrimiçi oynanılarak devam ettirilmesine karar verildi. 5 hafta sürecek olan maçlar “best of three” şeklinde oynanacak. LPL ve LCK’den ayrı olarak Avrupa ligi LEC ve Kuzey Amerika ligi LCS ise hala ertelenmiş durumda ve ne zaman geri dönecekleri konusunda bir bilgi yok.

Koronavirüs dünya üzerinde futbol, basketbol ve diğer spor dallarını doğrudan etkiledi ve espor da etkilenen spor dalları arasında. Açıklanan vaka sayısı dünya genelinde 170 bin üzerinde ve bu her geçen gün artıyor. Ülkemizde ise bakanımızın yaptığı açıklamaya göre güncel vaka sayısı 18. Umarız en kısa sürede ölümlerin ve koronavirüsün önüne geçilir.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir