League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Bahar Mevsimi 6. Hafta

SKT-KT çekişmesinin yaşandığı ve toplamda 10 seride, 26 maçın oynandığı Kore Ligi LCK’de, 2017 Bahar Mevsimi 6. Hafta maçları tamamlandı. 

Haftanın ilk serisinde MVP ile karşı karşıya gelen Longzhu Gaming, ilk maçtan mağlup ayrılmasına rağmen güzel bir geri dönüşe imza atarak galip gelmeyi başardı. İlk maçta etkisiz olan Pray, diğer iki maçtaki muazzam oyunlarıyla galibiyette büyük pay sahibi oldu. İkinci seride geçtiğimiz hafta IEM turnuvasına katılıp başarı gösteremeyen, ligin en zayıf takımı Kongdoo Monster, Afreeca Freecs karşısında 2-0 mağlup oldu.

İkinci gün, yine IEM Katowice turnuvasına boy gösterip yarı finalde G2’ya elenen ROX Tigers’ın Jin Air Green Wings ile kozlarını paylaştığı seri ile başladı. Toplamda bir saat süren iki maçın ardından üstün gelmeyi başaran ROX, ligdeki galibiyet sayısını da bu maçla üçe çıkarmış oldu.  Günün ikinci serisinde, ilk maçı kaybeden Samsung Galaxy, Crown ve Haru’nun ipleri ele almasıyla BBQ Olivers karşısında 2-1 galip gelmeyi başardı.

SKT T1 ile KT Rolster arasında bu hafta oynanan ve büyük heyecana sahne olan iki seriden ilkinde birinci maçın galibi Bang’in etkili Ezreal performansıyla SKT oldu. Ardından Pawn’ın Zed, Smeb’in de Rumble aldığı ikinci maçı kazanan KT, durumu 1-1’e getirdi. Üçüncü maçta bu kez Rumble’ı Huni’nin, Zed’i de Faker’ın ellerinde izledik. Bu iki oyuncuyla maçı kazanan SKT, seriden galibiyetle ayrılmayı başardı. Günün ikinci serisinde ise geçtiğimiz hafta KT’nin elinden namağlup unvanını alan MVP, Longzhu Gaming’i mağlup ederek sıralamada rakibini yakalamış oldu.

Faker’ın kaybettikleri serinin ikinci maçında attığı Orianna ultisi izlemeye değerdi:

Dördüncü günde tekrar BBQ Olivers ile karşılaşan Samsung Galaxy, bu kez rakibini maç vermeden 2-0 ile geçmeyi başardı. Böylece Samsung ligde yedi galibiyete ulaşarak KT Rolster’ı yakalamış oldu. İkinci seride ise yine Jin Air Green Wings ile kozlarını paylaşan ROX, bu kez bir maç kaybederek seriden 2-1 galip ayrılmayı başardı. Mickey’nin Ahri performansı ise bu seride üst düzeydi.

Haftanın son gününde SKT T1 ile rövanş maçına çıkan KT Rolster, bu mücadeleden de 2-1 mağlup ayrıldı ve lig sıralamasındaki farkın açılmasına engel olamadı. İlk maçı kazanan SKT, ikinci maçı kaybedince serinin son mücadelesine üst koridorda Profit, ormanda Blank ile çıkma kararı aldı. Orta koridorda Zilean oynayan Faker’ın başarılı performansının da yardımıyla üçüncü maçı kazanan SKT, haftayı 2-0 ile kapatmış oldu. Son seri ise Afreeca Freecs ile Kongdoo Monster arasında oynandı ve beklenildiği gibi galip gelen taraf Afreeca oldu.

6. haftanın ardından LCK’de oluşan puan durumu şu şekilde:

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir