League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Bahar Mevsimi 7. Hafta

SKT ve KT Rolster’ın fire vermeden atlattığı LCK Bahar Mevsimi’nin 7. haftası, oynanan 10 serinin ardından sona erdi.

Haftanın ilk serisinde ligin zirvesinde yer alan SK Telecom T1, son sıralarda bulunan Jin Air Green Wings’i 2-0 ile geçmeyi başardı. Birinci maçta Huni’nin başarılı Rumble performansıyla rakip Nexus’u düşürmeyi başaran ekip, ikinci maça ise yedek üst koridoru Profit ile çıkmayı tercih etti. Faker ve Bang’in baskın oyunlarıyla bu maçı da kazanan ekip, galibiyet serisini sürdürdü. Günün ikinci serisinde BBQ Olivers, MVP karşısında varlık gösteremeyerek mücadeleden 2-0 mağlup ayrıldı.

İkinci günün ilk serisinde SKT’yi bu sezon mağlup edebilen tek takım olan Afreeca Freecs, nişancısı Kramer’ın muazzam performasıyla Samsung Galaxy’yi devirmeyi başardı. Yenildikleri maçta dahi takımının en iyisi olan oyuncu, ikinci maçtaki 8-0-1’lik Ashe performansıyla izleyenlerin beğenisini topladı. Günün ikinci serisinde ise, ligin açık ara en zayıf takımı olan Kongdoo Monster, ROX karşısında bir maç kazanmasına rağmen mağlubiyetle ayrıldı.

Yıldızlar topluluğu KT Rolster’ın sahne aldığı üçüncü günün ilk serisine başarılı ormancı Score damga vurdu. BBQ Olivers’ı 2-0 ile geçen takımının en iyisi olan tecrübeli oyuncu, ilk maçta Gragas, ikinci maçta da Graves performanslarıyla dikkat çekti. Günün ikinci serisinde ise bir sürprize şahitlik ettik. Kongdoo ile son sırada bulunan Jin Air, Pray’li Gorilla’lı Longzhu Gaming’i 2-0 ile geçmeyi başardı ve ligdeki galibiyet sayısını ikiye çıkardı.

Dördüncü gün, ligin başarılı iki takımı Afreeca Freecs ile MVP arasındaki seri ile başladı. Kuro’nun hem Taliyah hem de Talon ile harikulade performanslar ortaya koyduğu maçları kazanan Afreeca, serinden 2-0 ile galip ayrılmayı başardı. İlk maçta Tuson’un Kefaret ile oynadığı Camille destek de ilgi çeken ve etki gösteren seçimlerden biri oldu. Günün kapanış maçında ise SKT T1, Kongdoo Monster’ı beklenildiği gibi 2-0 ile geçti.

Haftanın son gününde bu sezonun flaş ekibi KT Rolster, geçtiğimiz sezonun flaş ekibi ROX Tigers ile karşılaştı. İlk maçı Score’un 9-0-9’luk Graves performansıyla rahat kazanan KT, ikinci maçı da Pawn ve Deft’in devreye girmesiyle hızlıca bitirdi. Böylece ligde SKT’nin ardından ikinci sırada yer alan KT, dokuzuncu galibiyetini almış oldu. Haftanın onuncu ve son serisinde kozlarını paylaşan Samsung Galaxy ile Longzhu Gaming arasındaki mücadelede ise gülen taraf 2-0 ile Samsung oldu.

7. haftanın ardından LCK’de oluşan puan durumu şu şekilde:

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir