League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Bahar Mevsimi 9. Hafta

Kıyasıya mücadelelere sahne olan ve beş günde on serinin oynandığı Kore Ligi LCK’de, Bahar Mevsimi 9. Hafta maçları tamamlandı. 

Bu hafta Kore’de çekişmeli maçlar, sürpriz sonuçlar ve güzel oyunlara şahitlik ettik. Haftanın ilk gününde sahne alan Samsung Galaxy, Jin Air Green Wings’i 2-0 ile rahatça geçmeyi başardı. Orta koridor Crown ve ormancı Haru’nun etkili oyunları galibiyette başrol oynadı. Ardından son haftalarda çıkışa geçen ROX Tigers, 1-0 geriye düştüğü seriyi güzel bir geri dönüşle kazanmayı bildi.

Haftanın ikinci günü muhteşem bir seriyle başladı. Daha önce beşinci haftada KT’yi devirip namağlup unvanını sona erdiren MVP, geriden gelerek bu haftaki seriyi de kazandı ve ligde 10. galibiyetini aldı. Ancak bu çekişmeli seride  yaşanan başka bir şey daha vardı: Max’in inanılmaz performansı. İlk maç Thresh alıp Q yeteneğiyle Baron’u çalan yetenekli oyuncu, ardından Sion destek ile dörtte dört almayı başardı ve galibiyette büyük pay sahibi oldu. İkinci seride PraY’in muazzam Ashe performansı sonrası 1-0 geriye düşen SKT T1, güzel bir geri dönüşle galibiyete uzanmayı başardı.

https://www.youtube.com/watch?v=5gSr8VaBnpE

Hafta ortasında alt sıraları yakından ilgilendiren Jin Air Green Wings – Kongdoo Monster serisi oynandı. Tek galibiyetli Kongdoo, ikinci maçı kazanıp seriyi uzatsa da, günün sonunda mağlubiyetle evine dönmekten kurtulamadı. İkinci seride BBQ Olivers ile karşılaşan Afreeca Freecs, ilk maçı skor vermeden almasına rağmen, rakibinin seriye beraberlik getirmesine engel olamadı. Nişancısı Kramer’in etkili oyunuyla son maçı kazanan ekip, galibiyet sayısını yediye yükseltti.

Cuma gününün boş geçilmesinin ardından, hafta sonu güzel bir seriyle start aldı. Çok formda olan Samsung Galaxy, yıldızlar topluluğu SK Telecom’u devirerek, playoff’lar için adeta rakiplerine gözdağı verdi. Toplamda SKT’ye 11 skor veren ve 2-0 ile galip gelen Samsung, galibiyet sayısını 12’ye çıkardı. Ardından formda olan ROX Tigers, güçlü rakibi MVP’yi yenerek çıkışını sürdürdü ve haftayı iki galibiyetle kapatmayı başardı.

Haftanın son gününde yine sürpriz sonuçlara şahitlik ettik. İlk seride Longzhu Gaming’i zorlanmadan deviren Afreeca Freecs, ligde dokuz galibiyete geldi ve KT’yi son haftada geçme şansını elde etti. İki maçta toplamda tek skor alabilen PraY’in performansı ise izleyenleri şaşırttı. Öte yandan dokuzuncu haftanın son serisinde akıl almaz bir sonuç ortaya çıktı. Ligin açık ara en zayıf takımı Kongdoo Monster, güçlü rakibi KT Rolster’ı mağlup etmeyi başardı ve galibiyet sayısını ikiye yükseltti. Kongdoo için pek anlam ifade etmeyen bu galibiyet, KT’nin üst sıralardaki yarışta ağır yara almasına sebep oldu.

Dokuzuncu haftanın ardından Kore Ligi’nde oluşan puan durumu şu şekilde:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir