League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Yaz Mevsimi’nde ilk hafta maçları tamamlandı

Bu sezon önceki yıllara göre daha çekişmeli geçmesi beklenen Kore ligi LCK’de Yaz Mevsimi heyecanı başladı.

Özellikle yaptığı yerinde transferlerin ardından Longzhu Gaming ile bu sezon daha iyi bir görüntü ortaya koyan Samsung Galaxy’nin üst sıraları zorlamasının beklendiği LCK’de ilk hafta mücadeleleri, oynanan on serinin ardından tamamlandı. Sezonun ilk serisi MVP ile Jin Air Green Wings arasında oynandı ve kazanan ekip MVP oldu. Serinin yıldızı da sırasyıla Thresh, Blitzcrank ve Bard oynayan, son zamanların en çok dikkat çeken oyuncularından biri konumunda bulunan Max oldu. Günün ikinci serisinde ise bu sezonun bomba ekibi olması beklenen Longzhu, KT Rolster’ı 2-0 ile geçmeyi başardı.

İkinci günün ilk serisinde ligin yeni ekibi Ever8 Winners, Afreeca Freecs karşısında 2-1 mağlup olarak LCK’e kötü bir başlangıç yapmış oldu. Afreeca’da yıldız ormancı Spirit kötü bir performans gösterirken nişancı Kramer özellikle serinin son maçında oldukça iyi bir oyun ortaya koydu. Günün kapanış maçında Samsung Galaxy, MSI 2017 şampiyonu SKT’yi harikulade bir performansın ardından 2-0 ile geçmeyi başardı ve rakiplerine adeta gözdağı verdi.

Haftanın üçüncü günü Longzhu Gaming – Bbq Olivers serisiyle başladı. Bdd’nin yıldızlaştığı karşılaşmalardan 2-1 üstün çıkan Longzhu, böylece haftayı ikide iki ile kapatmış oldu ve LCK’e sıkı bir başlangıç yapmayı başardı. Serinin son maçında Zac alan Cuzz da şampiyonun neler yapabileceğini ve şu an metadaki en güçlü pick olduğunu adeta ispatlamış oldu. Günün son maçında ise Jin Air Green Wings, kadrolara baktığımızda bu mevsimin en zayıf ekiplerinden biri olarak görülen ROX Tigers’ı 2-0 ile geçmeyi başardı.

Dördüncü gün oldukça heyecanlı geçen bir seri ile başladı. Afreeca Freecs karşısında ilk maçı kaybeden KT Rolster, diğer iki karşılaşmada Pawn’ın ağırlığını hissettirmesiyle güzel bir geri dönüşe imza attı ve üç puanı hanesine yazdırmayı başardı. Özellikle ikinci maçta Orianna ile 11-1-10’luk bir skor yakalayan oyuncunun performansı izlemeye değerdi. Günün ikinci serisinde ise Samsung Galaxy sahne aldı. ROX Tigers karşısında sürpriz bir şekilde ilk maçı kaybeden ekip daha sonra toparlandı ve ligdeki ikinci galibiyetine imza attı.

Pazar günü oynanan beşinci gün mücadeleleri Ever8 Winners ile MVP arasında oynana seriyle start aldı. Güçlü rakibini 2-0 ile geçen ligin yeni ekibi Ever8, LCK’deki ilk galibiyeti almış oldu. Haftanın son karşılaşmasında lige kötü bir başlangıç yapan son şampiyon SKT sahne aldı. Bbq Olivers’ı 2-0 ile geçen yıldızlar topluluğu, sezonun ilk üç puanını hanesine yazdırmış oldu. LCK’de ilk haftanın ardından oluşan puan durumu şu şekilde:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir