League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de 2018 Yaz Mevsimi lig aşaması tamamlandı

LCK normal sezonun tamamlanmasının artından mevsim finallerine katılacak takımlar belli oldu.

LCK yaz sezonu grup aşamasında 4 takım 13 galibiyetle ilk dört sırayı paylaştı. LCK’de eşitlik bozma kurallarında önce averaja sonra ise takımlar arasındaki maçlara bakıldığı için Kt Rolster 1. oldu. Bugün ki maçını 2-0 kazanmasının ardından 13 galibiyete ulaşan Kt Rolster, ikili averajda Griffin’e karşı 4-1 üstünlüğü sayesinde finale direk olarak katılacak.

Yaz mevsimi sezonunda en çok dikkat çeken takımı hiç şüphesiz ki  Griffin oldu. Yaz mevsiminde LCK’ye yükselen ve genç kadroya sahip Griffinligin ilk yarısında gösterdiği 8-1’lik performansına 5 galibiyet daha ekleyerek normal sezonu 13-5 ile bitirdi ve ligi 2. sırada tamamlayarak raunt 3 ten başlama başarısı elde etti. Bahar mevsiminin şampiyonu Kingzone DragonX ise averaj ile 3. olup Raunt 2’den başlama avantajı elde etti. Gen.G ve Afreeca Freecs 4. ve 5. sıraları alarak Raunt 1’de kozlarını paylaşacak.

Öte yandan kötü sezon geçiren ve son zamanlarda Faker’in yerine Pirean ile çıkan 3 dünya şampiyonu SK Telecom T1 ise ligi 7. sırada tamamlayarak tarihinde ilk defa mevsim finallerine katılamadı. SKT’nin bu kötü sonucuna rağmen halen World 2018’e katılma şansı devam ediyor.

Play-off tablosu ise şöyle oluştu:

Normal sezon grup aşaması ise şöyle sonuçlandı:

2 Comments

  • Recep KARAYANIK 9 Ağustos 2018

    SKT nasil bir senaryoda Dunya Sampiyonasina katilabilir?

    • Fatih Uzunaslan 12 Ağustos 2018

      G.Kore’de final oynayan iki takım direk Dünya Şampiyonasına katılacak KT Dünya şampiyonasına gitmeyi garantiledi,finalde kaybeden de direk dünya şampiyonasına gidecek.Play-Off turlarında elenen takımlar ve SKT 4’lü turnuva yapacaklar.Bu turnuvayı kazananda Dünya şampiyonasına gidecek.Fakat SKT’nin bu formuyla dünya şampiyonasına kayılması imkansız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir