League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de Kingzone DragonX’in liderliği devam ediyor

Üst sıralar arasında büyük çekişmeye sahne olan LCK’de 6. haftanın dördüncü günü, oynanan Kongdoo Monster – Kingzone DragonX ve Rox Tigers – bbq Olivers karşılaşmalarıyla sonlandı.

Günün ilk karşılaşmasında KDM ve KZ karşı karşıya geldi. İlk maçta KZ neredeyse hiç zorlanmadı ve oyunun 16. dakikasında elde ettiği kule avantajını giderek açarak kartopu etkisiyle galibiyete koştu. Rakibine kule kaptırmayan KZ’de Peanut’ın ormanda oynadığı Camille ve Pray’in Ezreal’ı ön plandaydı. İkinci karşılaşma ise ilkine göre daha çekişmeli geçti. 45 dakika süren mücadeleden 16 skor çıktı. Ancak makro oyunda çok az varlık gösterebilen KDM kule alma ve nötr objektifler konusunda sınıfta kalarak KZ’nin avantaj elde etmesine engel olamadı. Kingzone seriden 2-0 galip ayrılarak ligin ilk sırasındaki yerini korudu.

Günün ikinci karşılaşması ise Rox Tigers ve bbq Olivers arasında oynandı. ROX için ilk maç oldukça rahat geçti. Hiçbir objektifi rakibine kaptırmayan ve kısa sürede 10 bin altınlık bir fark yakalayan ROX, maçı da hızlıca kapattı ve 30. dakikaya ulaşmadan serinin ilk maçından galip ayrıldı. Seonghwan’a Olaf bırakmak ise bbq’nun yaptığı en büyük hatalardan biri olarak göze çarptı. İkinci karşılaşmada ilk yasaklama hakkını Olaf’tan kullanan bbq, dersini biraz olsun aldığını gösterdi. Özellikle geç oyuna dek çekişmeli geçen ikinci karşılaşmada bbq’nun makro oyundaki eksikleri kendini gösterdi ve ligin yedincisi konumundaki ekip Alamet dışında hiçbir objektifi alamadı. Kulelerde de oldukça geride kalınca aradaki farkı kapatmakta başarısız oldu ve ikinci maç da ROX üstünlüğüyle sona erdi. Rox, bu maçı kazanarak LCK’deki 7. galibiyetini aldı ve maç fazlasıyla dördüncü sırayı yerleşti.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir