League of Legends League of Legends Haberleri

LCK, corona virüsü nedeniyle ertelenebilir

League of Legends Kore Ligi LCK, corona virüsü nedeniyle 6 Mart’tan itibaren belirsiz bir süre ertelenebilir.

Önce medya gününün iptali, ardından seyircisiz oynama kararı ile birlikte LCK, LPL’den sonra corona, yeni ismi ile covid 19, virüsünden en fazla etkilenen ikinci bölge oldu. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Inven Global’ın haberine göre 6 Mart itibariyle, ligin ikinci yarısı başlamadan önce LCK belirsiz bir süre askıya alınacak.

Inven Global’in haberine göre Riot Kore yetkilisi şöyle konuştu:

“Artan Corona19 salgını nedeniyle, lig üyelerinin güvenliğini sağlamak için LCK’e ve Challengers Korea’ya belirsiz bir süre ara verilmesine karar verdik. Şu anda, belirlenmiş bir dönüş tarihimiz yok ve uygun dönüş tarihini seçmek için salgını yakından takip edeceğiz. ”

Bu söylemin tek sahibi Inven Global de değil. Büyük, küçük birçok espor muhabiri LCK’in 6 Mart itibariyle araya gireceğini söylüyor. Böyle bakınca haberin yalan olma olasılığı çok düşük gibi gözüküyor. Henüz bir açıklama gelmese de espor muhabirleri haberin resmi olduğundan emin.

Güney Kore şu anda 4,800 kadar hastalıklı birey ile üçüncü alarm seviyesinde. Dünya’da bu seviyede olan diğer üç ülke ise Çin, İran ve İtalya. Çin’de 3,000, İran ve İtalya’da 50 kadar insan virüse bağlı olarak yaşamını yitirirken Güney Kore’de bu sayı 28.

LPL online olarak geri dönerken LCK’e ara verilmesi oldukça üzücü bir gelişme olur. Umarız Çin ve Kore liglerinde her şey yoluna girer.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir