League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de 2. hafta maçları tamamlandı

Kore ligi LCK’de son gün oynanan Bbq Olivers-ROX Tigers ve KT Rolster-MVP serilerinin ardından ikinci hafta mücadeleleri sona erdi.

Haftanın son gününde ligde henüz galibiyetle tanışmayan ROX Tigers ve Bbq Olivers karşı karşıya geldi. Peanut, Smeb, Pray gibi yıldızların takımdan ayrılmasının ardından bir türlü toparlanamayan ROX, Bbq karşısında 2-0 galip gelerek moral buldu. SeongHwan yerine ormanda Mightybear’a yer veren ROX, bu oyuncunun etkili olmasıyla galibiyete uzandı diyebiliriz. Bundan sonraki maçlarda da Mightybear’ın şans bulması oldukça muhtemel, zira SeongHwan çıktığı karşılaşmalarda takımla uyum içerisine girmeyi bir türlü başaramıyordu. Bbq tarafında ise tam bir FlyQuest vakası yaşanıyor. Geçtiğimiz mevsim parlayan ve dikkat çeken ekip, bu sezon ise ligin dibine demir atmaktan kurtulamadı.

Günün ikinci karşılaşmasında ise KT ile MVP karşı karşıya geldi. Geçtiğimiz sezon namağlup ilerlerken MVP engeline takılan KT, bu sefer rakibinin kendisini yenmesine izin vermedi. İlk maçta oldukça dominant bir şekilde oynayarak MVP’yi adeta bozguna uğratan ekip, Smeb’in verdiği tek skor olmasaydı “kusursuz oyun” yapmış olacaktı. İkinci mücadelede ise MVP bir miktar toparlandı. Üç Ejder bir Baron almayı başardığı karşılaşmada takım savaşlarını iyi oynayan KT’yi deviremeyen ekip, seriden 2-0 yenik ayrılmış oldu. Pawn orta koridorda Viktor ile 7-2-7 oynayarak maçın yıldızı olmayı başardı.

LCK’de alınan sonuçlar ve 2. haftanın ardından oluşan puan durumu şu şekilde:

Bbq Olivers 0-2 ROX Tigers

KT Rolster 2-0 MVP

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir