League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de 3. hafta mücadeleleri başladı

Kore ligi LCK’de üçüncü hafta başladı. İlk günde KT Rolster-Jin Air Green Wings ve Longzhu Gaming-ROX Tigers serileri oynandı.

İlk hafta lige Longzhu Gaming karşısında alınan mağlubiyetle başlayan KT Rolster, ardından oynadığı karşılaşmaların hepsinden galibiyetle ayrılmayı başardı. Üçüncü haftanın açılış karşılaşmasında ligin formda ekiplerinden Jin Air Green Wings ile kozlarını paylaşan ekip, rakibini 2-0 ile geçmeyi başardı. İlk maçta ormanda Graves tercih eden Score’un oyundaki etkinliği sayesinde üstünlü ele geçiren KT, objektifler anlamında da oldukça başarılıydı. Jin Air’e sadece bir kule alma şansı tanıyan ekip, yarım saat süren mücadeleden galip ayrıldı. İkinci maçta da farklı bir durum yaşanmadı. Bu kez orta koridorda Syndra oynayan Pawn’ın önderliğinde üstünlüğü yakalayan KT, 37. dakikada Nexus’u düşürmeyi başardı. Jin Air tarafında tercih edilen Xayah-Rakan ikilisi ise etkili olamadı.

Günün son serisinde lige harika bir başlangıç yapan ancak sonrasında üst üste mağlubiyetler alarak zirveden uzaklaşan Longzhu Gaming ile ROX Tigers karşılaştı. Bu sezon ilk galibiyetini geçtiğimiz Pazar günü Bbq Olivers karşısında alan ROX, rakibin karşısında iki maçta da hiçbir varlık gösteremedi. Bu sezon orman ile üst koridora iki genç yetenek getiren ve bu oyunculardan oldukça fazla verim alan Longzhu, bu seriyi de yeni yıldızlarının performansıyla kazanmayı bildi. İlk maçta üst koridor Khan yıldızlaşırken, serinin son mücadelesinde Bdd ipleri eline aldı ve harika bir Orianna performansıyla takımını adeta taşıdı.

LCK’de ilk günde alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

KT Rolster 2-0 Jin Air Green Wings

Longzhu Gaming 2-0 ROX Tiners

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir