League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de 4. gün karşılaşmaları sona erdi

LCK’de sezonun flaş takımlarının sahne aldığı günde MVP-Longzhu Gaming ve Jin Air Green Wings-Bbq Olivers serileri oynandı.

Dördüncü güne zevkli bir seri ile başladık. Geçtiğimiz sezon KT Rolster’ın elinden namağlup unvanını alan ve playoff’lara katılma başarısı gösteren MVP, üst koridora ve ormana çaylak oyuncular transfer ederek bu sezona damgasını vuran Longzhu Gaming ile karşı karşıya geldi. İlk maçta artık pek iş yaptığını görmediğimiz orta koridor Galio’yu tercih eden MVP, sezonun yıldız isimlerinden Bdd’nin Lucian’ına karşı ayakta duramadı. Üst koridorda Khan’ın da Rumble ile başarılı orta koridora ayak uydurması sonrası rahat bir galibiyet alan Longzhu, seride durumu 1-0’a getirdi. İkinci maçta ise daha iyi bir MVP gördük, ancak LZ takım halinde öylesine iyi bir görüntü ortaya koydu ki, ekip yine galibiyete ulaşmayı bildi. Maçın yıldızı ise Thresh performansıyla Gorilla’ydı. Son olarak Khan’ın, şu an için tartışmasız dünyadaki en formda üst koridor olduğunu eklemekte fayda var.

Günün ikinci serisi sezonun bir başka yıldız takımı Jin Air Green Wings ile Bbq Olivers arasında oynandı. Bu mevsimdeki ilk galibiyetini iki gün önce Ever8 Winners’a karşı alan Bbq, bu seride güçlü rakibi karşısında varlık gösteremedi. İlk maçta alt koridorda Kalista-Rakan ikilisine yer veren JAG, özellikle destek oyuncusu SnowFlower’ın etkili performansıyla galibiyete uzandı. İkinci maçta ise ormanda Lee Sin oynayan Umti’nin etkili olması ve Kuzan ile Teddy’nin de bu performansa ayak uydurması sonucu yine rahat bir Jin Air galibiyeti izledik. Geçtiğimiz mevsim sonrası promotion maçları oynamak zorunda olan ekibin, bu sezon harika bir görüntü çizmesi ve Longzhu ile aynı puanda olması gerçekten büyük bir başarı hikayesi olarak adlandırılabilir.

LCK’de alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

MVP 0-2 Longzhu Gaming

Jin Air Green Wings 2-0 Bbq Olivers

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir