League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de 4. hafta karşılaşmaları başladı

Bu sezon oldukça çekişmeli geçen Kore ligi LCK’de 4. haftanın ilk gününde SKT T1-Jin Air Green Wings ve Longzhu-Ever8 Winners serileri oynandı.

Geçtiğimiz mevsimin aksine bu yıl lig sıralamasında büyük kopmaların yaşandığına şahitlik ediyoruz. Üst sıralarda yer alıp zirveyi zorlayan takım sayısı önceki yılların aksine bu kez oldukça fazla. Dördüncü haftanın ilk gününde bu durumu etkileyecek önemli bir seri ile açılış yapıldı. Sezonun flaş ekiplerinden Jin Air ile karşılaşan SKT, rakibinin kendisini yakalamasına izin vermedi ve galibiyete ulaşarak maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu. Geçtiğimiz hafta belirttiğimiz üzere SKT’de üst koridor ve orman rolünde oynayan oyuncularda değişikliğe gidilmesi muhtemeldi. Beklenen oldu ve yedek oyuncular Untara ile Blank, bu seri boyunca Huni ile Peanut’ın yerine forma giydi. İkilinin oldukça iyi performans ortaya koyduğunu ve zaten son haftalarda çok formda olduklarını da hatırlatalım. Rahat bir galibiyet alan SKT, sıklıkla olduğu gibi ortada giden karşılaşmayı bir Baron güçlendirmesi ile 3-4 dakika içerisinde bitirmeyi bildi. Wolf’un öngörülü Braum ultisi izlemeye değerdi:

Günün ikinci serisinde ise bu sezon belki de izlemesi en keyif veren takım olan Longzhu Gaming sahne aldı. Ligin son sırasında yer alan ekiplerden Ever8 Winners ile kozlarını paylaşan ekip, 2-0 ile galibiyete ulaşmayı bildi. İlk maçı 35, ikinci maçı da 26 dakikada bitiren Longzhu’nun zorlandığını söyleyemeyiz. İlk maçta öne çıkan isin Cuzz olurken, ikinci maçta yıldız orta koridor Bdd ipleri eline aldı. Takım için genel olarak şöyle bir izlenim ediniyoruz: Tüm oyuncular koridorlarda oldukça iyi işler ortaya koyuyor ve girilen takaslarda ne kadar yetenekli olduklarını gösteriyorlar. Ormancı Cuzz da bu iyi giden koridorlara yaptığı yardımlar, zamanında attığı baskınlar ile takımı adeta bir orkestra şefi gibi yönetiyor. Dediğimiz gibi, izlemesi oldukça keyifli bir takım halini alan Longzhu, bu sinerji ve performansı sürdürmesi halinde Kore’de SKT’nin tahtını elinden alabilir.

Günün en dikkat çeken hareketi ise Ever8 Winners üst koridoru Helper’ın, takım arkadaşlarını ölüme terketmesi oldu:

LCK’de alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

SKT T1 2-0 Jin Air Green Wings

Longzhu Gaming 2-0 Ever8 Winners

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir