League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de 5. hafta tamamlandı

Kore ligi LCK’de oynanan Bbq Olivers-Ever8 Winners ve SK Telecom T1-MVP serilerinin ardından 5. hafta mücadeleleri tamamlandı.

Günün açılış karşılaşmasında ligin son sırasındaki takımlardan Bbq Olivers ve Ever8 Winners karşı karşıya geldi. 28 dakika süren ilk karşılaşmada rakibini adeta bozguna uğratan Bbq, seride durumu rahatça 1-0’a getirmeyi başardı. Üst koridorda Renekton ile Crazy’nin, nişancı pozisyonunda da Twitch ile Ghost’un performansları göz doldurdu. İkinci maçta EEW toparlanmayı başardı. Ormanda Gragas tercih eden Malrang’in etkili olmasıyla galibiyete uzanan ekip seriyi 3. maça uzattı. Son karşılaşmayı da ilk maçta olduğu gibi 28 dakikada bitirmeyi başaran Bbq, mutlu sona ulaşan taraf oldu ve ligde ikinci galibiyetine ulaşarak son sıradan kurtuldu.

Haftanın kapanış serisinde ise lider SKT sahne aldı. Son sıralarda yer alan MVP ile kozlarını paylaşan ekip rahat bir şekilde galibiyete ulaşmayı bildi. Geçtiğimiz haftalarda SKT’de üst koridor ve ormanda ya Huni-Peanut ya da Untara-Blank ikilisinin oynadığını görüyorduk. Yıldızlar topluluğu takım bu kez Huni ile Blank’i yedeğe çekti ve yukarıda Untara, ormanda Peanut’a görev verdi. İki oyuncunun da iyi bir performans ortaya koyduğunu söyleyebiliriz ancak bu sezon oldukça kötü durumda olan MVP karşısında iyi olmak pek de bir şey ifade etmiyor. Serinin yıldızı ise Faker oldu. İlk maçta LeBlanc, ikinci maçta da Taliyah oynayan yıldız orta koridor, performansıyla beğeni topladı.

LCK’de alınan sonuçlar ve 5. haftanın ardından oluşan puan durumu şu şekilde:

Bbq Olivers 2-1 Ever8 Winners

SK Telecom T1 2-0 MVP

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir