League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de 6. hafta karşılaşmaları sona erdi

LCK’de SKT’nin galibiyetsiz kapatıp izleyenleri şaşırttığı ve oldukça heyecanlı serilere sahne olan 6. hafta müsabakaları sona erdi.

Günün ilk serisinde kabus gibi bir sezon geçiren MVP ile orta sıralarda yer alan ROX Tigers karşı karşıya geldi. İlk maçta MVP’de üst koridora Jax, destek pozisyonuna ise Taric tercih edildiğini gördük ve oldukça ilgin bir mücadeleye şahitlik ettik. Rakip üste 45. dakikada baskı kuran ROX, çıkan savaşta tüm takım üyelerini kaybedince MVP önce Baron, ardından da orta koridor inhibitörünü aldı. Bunun ardından iki takım da Kadim Ejder’e yöneldi ve son bir savaş daha izledik. Güçlendirmeyi almayı başaran MVP, ne yazık ki bu sırada Nexus’u düşüren rakip minyonları gözden kaçırdı ve ROX 1-0 öne geçmiş oldu. İkinci maçta Sangyoon’un Jinx ile kasılması sonrası 30. dakikanın ardından maçı bitirmeyi başaran ROX, seriden 2-0 ile galip ayrıldı.

Haftanın ve günün kapanış serisinde KT Rolster ile ligin son sırasındaki Ever8 Winners kozlarını paylaştı. 28 dakika süren ilk karşılaşmadan KT rahat bir şekilde galip ayrılmayı bildi ve durumu 1-0’a getirdi. Maçın adamı ise 7-2-7’lik LeBlanc oyunuyla PawN oldu. Serinin bu ilk maçında bir başka dikkat çeken şey ise EEW’de orman pozisyonunda Jayce tercih edilmesi oldu. Ancak Malrang’in bu seçimiyle etkili olduğunu söyleyemeyiz. 46 dakika süren ikinci maçı üst koridorda Jax oynayan Kiin ve orta koridorda Aurelion Sol performansıyla Cepted sayesinde kazanan Ever8, seriye eşitlik getirdi ve üçüncü maça geçildi. KT bu kez hata yapmadı ve Smeb’in J4 ile yıldızlaştığı mücadeleden galip ayrılarak 6. haftanın bu son serisini zaferle tamamlamış oldu. KT’nin 2. maçta Vadi’nin Alameti’ni kesip güçlendirmeyi almayı unuttuğunu da hatırlatalım.

Bu sonuçların ardından LCK’de Samsung 10 galibiyet ile zirvede yer alırken, arkasında 9 galibiyetli üç takım yer alıyor: SKT, Lonzgu ve KT.

LCK’de son gün alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

MVP 0-2 ROX Tigers

KT Rolster 2-1 Ever8 Winners

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir