League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de finalin adı belli oldu: SK Telecom T1 – Longzhu Gaming

Üçüncü rauntta KT Rolster’ı harika bir geri dönüşe imza atarak geçmeyi başaran SK Telecom T1, finalde normal sezonu ilk sırada bitiren Longzhu Gaming’in rakibi oldu.

Normal sezonu, ligin ortasından sonra üst üste gelen mağlubiyetlerin ardından dördüncü sırada tamamlayabilen ve sevenlerini şaşırtan SKT T1, ilk rauntta lig beşinci Afreeca Freecs ile karşılaşmış ve seriden maç vermeden galip ayrılmayı başarmıştı. Daha sonra normal sezonda karşısında zorlandığı Samsung Galaxy ile eşleşen ekip, zorlu geçmesi beklenen mücadeleyi 3-0 gibi temiz bir skorla noktalamayı bilmişti. Final serisi öncesi önünde yalnızca KT Rolster engeli kalan SKT, geriye düşmesine rağmen seriden 3-2 galip ayrılarak şampiyonluğa bir adım daha yaklaşmış oldu.

SKT karşısında bir türlü yüzü gülmeyen KT, bu zorlu mücadelede güzel iki oyunun ardından durumu 2-0’a getirip final için çok önemli bir avantaj elde etti. İlk maçta Deft’in Kalista ile, ikinci maçta da Pawn’ın orta koridor Gangplank ile yıldızlaşması sonrası galibiyete uzanan KT, artık hayaline bir maç uzaklıktaydı. Ancak orman pozisyonunda değişikliğe giden ve Blank’i oyuna sokan SKT’de bu değişiklik takımı ateşlemeye yetti. Özellikle son üç maçta da Corki oynayan Faker ve alt koridor ikilisi ile etkili olan ekip, harika bir geri dönüşe imza atarak adeta kalitesini ortaya koymuş oldu.

Üç raundu da başarılı şekilde geçen SKT T1, finalde Longzhu Gaming’in rakibi oldu. LCK’de şampiyon 26 Ağustos Cumartesi günü belli olacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir