League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de günün maçında Kingzone, SK Telecom’u rahat geçti

LCK’de altı gün sürecek 2. hafta karşılaşmaları devam ediyor. Dördüncü günün sonucu merakla beklenen serisinde Kingzone, SK Telecom’u devirmeyi başardı.

Geçtiğimiz mevsim Longzhu Gaming adıyla mücadele eden SK Telecom T1’ı final maçında devirerek LCK şampiyonluğuna uzanan Kingzone, rövanş maçında da güçlü rakibine kaybetmedi. Serinin ilk karşılaşması 51 dakika sürdü. Oldukça çekişmeli geçen mücadelede Baron etrafında çıkan savaşı kazanan Kingzone, uzun ölüm sürelerini fırsat bilerek Nexus’u düşürmeyi başardı ve seride durumu 1-0’a getirdi. Peanut’ın son takım savaşında eski takımına karşı Üçte Üç yaptığını da belirtelim. İkinci maç Kingzone adına daha rahat geçti. 28 dakikada rakibine kule vermeden zafere ulaşan ekip, ligdeki ikinci galibiyetini de almış oldu.

Günün kapanış serisinde ise KT Rolster sahne aldı. Ligde bir galibiyet bir de mağlubiyeti bulunan Bbq Olivers karşısına çıkan ekip, vadiden 2-1’lik skorla ayrıldı. Serinin ilk maçında Smeb’in üst koridorda Jayce tercih ettiğini ve 3-1-3’lük bir oyunla galibiyette önemli pay sahibi olduğunu belirtelim. Ancak karşılaşmanın yıldızı kesinlikle destek pozisyonunda Ornn tercih eden Mata oldu. 4-0-4’lük bir performans ortaya koyan yıldız oyuncu, takımının aldığı dokuz skorun sekizine katkı yaptı. İkinci maç Bbq tarafından kazanılsa da toparlanmayı bilen KT Rolster seriyi 2-1 ile kazandı ve ligdeki üçüncü galibiyetini almış oldu.

Kingzone 2-0 SK Telecom T1

Bbq Olivers 1-2 KT Rolster

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir