League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de haftanın 2. günü tamamlandı

Samsung Galaxy-Longzhu Gaming ve Jin Air Green  Wings-Afreeca Freecs serilerinin ardından LCK’de 5. haftanın 2. günü sona erdi.

Günün ilk karşılaşmasında zirveden kopmak istemeyen Samsung Galaxy, sezonun flaş takımlarından Longzhu Gaming ile kozlarını paylaştı. İlk maçta çaylak ormancı Cuzz ve tecrübeli nişancı PraY’in performanslarıyla galibiyete uzanan Longzhu, seride durumu 1-0’a getirmeyi başardı. 56 dakika süren ve oldukça çekişmeli geçen ikinci maçta galibiyeti rakibine kaptıran ekip, bu aşamadan sonra toparlanamadı ve son maçı da kaybederek seriden üzgün ayrıldı. Samsung’un başarılı üst koridor oyuncusu Cuvee’nin ikinci maçta Gnar, son maçta da Camille ile yıldızlaştığını belirtelim.

İkinci günün kapanış mücadelesinde sezonun bir başka flaş ekibi Jin Air Green Wings sahne aldı. Aynı sırada yer aldığı Afreeca Freecs ile önemli bir karşılaşmaya çıkan ekip, seriden 2-0 ile boynu bükük ayrıldı. 44 dakika süren ve yalnızca yedi skorun olduğu ilk karşılaşmayı kazanan Afreeca, bu maçın etkili isimlerinden Kuro’nun ikinci maçta da ipleri ele alması sonrası galibiyete ulaşmayı bildi ve sıralamada rakibini üzerine çıkmış oldu. Daha önceki karşılaşmalarda iyi bir görüntü çizen Jin Air’in de gününde olmadığını söyleyebiliriz.

LCK’de alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Samsung Galaxy 2-1 Longzhu Gaming

Jin Air Green Wings 0-2 Afreeca Freecs

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir