League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de heyecan kaldığı yerden devam ediyor

Kore ligi LCK’de heyecan, Rift Rivals’ın tamamlanmasının ardından tüm hızıyla devam ediyor. Haftanın açılış gününde iki seri oynandı.

Rift Rivals turnuvası sebebiyle ara verilen LCK kaldığı yerden devam ediyor. League of Legends sahnesinin bu yeni etkinliği öncesi ligde SKT’nin liderliği söz konusuydu. Turnuvaya dört takım gönderen ve mutlak zafer hedefleyen Kore’nin bu arzusu gerçekleşmedi. Oldukça etkili performanslar ortaya koyan LPL takımları, uzun süredir ilk kez Kore’nin katıldığı bir turnuvada galibiyete ulaşamamasına sebebiyet verdi. Haftanın açılış serisinde sezonun flaş ekibi Longzhu Gaming, turnuva yorgunluğu olan MVP ile kozlarını paylaştı. İlk maçta skorlar alsa da objektifler ve harita hakimiyeti konularında geri düşen Longzhu seriye 1-0 geride başladı. Ancak bu yenilginin ardından toparlanan ekip, 28’er dakika süren iki karşılaşmayı da kazanarak 2-1 ile zafere ulaşan taraf oldu. Rift Rivals’da SKT’nin mağlup olduğunu gördükten sonra artık bu oyunuyla Longzhu’nun LCK’de şampiyon olabileceğini söyleyebiliriz.

Günün ikinci serisinde ligin dibine demir atan Ever8 Winners ile Rift Rivals’dan dönen bir başka ekip olan Samsung Galaxy karşı karşıya geldi. İlk maçta rakibi karşısında oldukça zorlanan Samsung, zor da olsa galip gelmeyi başardı ve 1-0 öne geçti. Ruler’ın Varus ile bu maçta takımının en iyisi olduğunu söyleyebiliriz. İkinci karşılaşmada artık direnci kırılan ve ilk maçtaki gibi sağlam bir oyun ortaya koyamayan Ever8, 30 dakikanın sonunda rakibine boyun eğdi ve serinin kazananı beklenildiği gibi Samsung oldu. Genel bir değerlendirme yapacak olursak SSG’nin ilk maçta geri düşülen bir karşılaşmada nasıl “comeback” ile galip gelineceğini, ikinci maçta da hızlı ve erken bir şekilde oyunun nasıl bitirileceğini gösterdiğini söyleyebiliriz. İlk maçta etkisiz olan Ambition’ın yerinde ikinci karşılaşmada Haru’nun görev aldığını ve iyi bir iş çıkardığını da belirtmekte yarar var.

LCK’de alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Longzhu Gaming 2-1 MVP

Ever8 Winners 0-2 Samsung Galaxy

 

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir