League of Legends

LCK’de ikinci gün karşılaşmaları sona erdi

MVP-SK Telecom T1 ve Ever8 Winners-Bbq Olivers serilerinin oynanmasıyla Kore ligi LCK’de haftanın ikinci günü tamamlandı.

Günün ilk serisinde zirve takibini sürdüren SKT T1 ile şu an için ligin son sırasında yer alan MVP kozlarını paylaştı. İlk maçta üst koridorda Huni ve ormanda Peanut ile Vadi’ye inen SKT, rahat bir şekilde galibiyete ulaştı ve durumu 1-0’a getirdi. Yukarıda Jarvan seçen ADD karşısında Cassiopeia kilitleyen ekip, bu tercihin karşılığını aldı. Genel olarak takım halinde iyi bir performans gösteren SKT’de maçın yıldızı ise şüphesiz Faker’dı. Orta koridorda Lucian oynayan yıldız oyuncu, mücadeleyi 6-0-2 ile tamamladı. İkinci maçta ise üstün olan taraf MVP oldu. Mücadeleyi üstün götüren ve 42 dakikada iki Ejder üç de Baron alan ekip, buna rağmen güçlü rakibine tek bir katliam sonrası mağlup olmaktan kurtulamadı. Maç sonu röportaj veren yedek üst koridor Untara, “Geri dönmeyi nasıl başardınız?” sorusuna, “Oyunu scrim gibi gördük ve rahat bir şekilde oynadık.” cevabını verdi.

Günün ikinci karşılaşması ise ligin yeni ekibi Ever8 Winners ile Bbq Olivers arasında oynandı. Henüz galibiyet alamamış tek takım pozisyonunda bulunan Bbq, rakibini 2-1 ile geçerek ligin son sırasından kurtulmayı başardı. İlk maçı kaybeden ekip, güzel bir geri dönüş yaparak mutlu sona ulaşmayı başardı. Serinin dikkat çeken noktaları ilk maçta Deul’un 5-0-6’lık Ashe oyunu, Bless’in orman Galio tercihi ve son maça Crazy ile Ghost’un üstün performanslarıyla damga vurması oldu. İlk mücadeleden üstün ayrılan ve iyi bir sinerji ortaya koyan Ever8, diğer iki maçta seçim yasaklama hataları yapınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

LCK’de haftanın ikinci gününde alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

MVP 0-2 SK Telecom T1

Bbq Olivers 2-1 Ever8 Winners

 

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.