League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de ikinci hafta başladı

LCK’de ikinci hafta heyecanı başladı. İlk günde Afreeca Freecs, Kingzone’a boyun eğerken, ROX Tigers ligdeki ilk galibiyetini almayı başardı.

Günün ve haftanın açılış karşılaşmasında hala yeni adına alışmaya çalıştığımız Kingzone DragonX sahne aldı. İlk hafta sürpriz bir şekilde KT Rolster’ı mağlup etmeyi başaran ve oyunuyla da beğeni toplayan Afreeca Freecs karşısına çıkan son şampiyon, 2-0’lık temiz bir galibiyet alarak taraftarlarını sevindirdi. Geçtiğimiz mevsim oynayan kadrosuna Peanut takviyesini yapan Kingzone, ilk maça bu oyuncuyla çıktı. Kha’zix tercih eden yıldız ormancı 1-0-3 oynasa da takım arkadaşlarının harika performansları yanında parlayamadı. Mücadelenin yıldızı ise Gnar oynayan Khan oldu. İkinci karşılaşmada ise ormanda Cuzz kendine şans buldu. Çok daha iyi bir Kha’zix performansı sergileyen genç Koreli, galibiyette başrol oynadı.

İkinci günün kapanış maçında Bbq Olivers ile ROX Tigers kozlarını paylaştı. İlk maçta etkili olan Bbq, alt koridor ikilisi sayesinde 37 dakika sonunda galibiyete ulaştı ve seride durumu 1-0’a getirdi. Başa baş giden ikinci karşılaşmada alt koridordan baskı kuran Bbq, takım savaşını kaybedince uzun ölüm sürelerini fırsat bilerek Nexus’u düşüren rakibine engel olamadı ve seri üçüncü maça uzadı. Günün son karşılaşması Ghost adına oldukça sıkıntılı geçti. Rakibin Jarvan, Ornn, Vladimir ve full AP orta koridor Galio seçimleri karşısında Varus ile adım dahi atamayan oyuncu belki de hayatının en acı verici karşılaşmasını oynadı. Güzel bir geri dönüş yapan ROX rakibini 2-1 ile geçerek ligdeki ilk galibiyetini almış oldu.

LCK ikinci hafta ilk günde alınan sonuçlar şu şekilde:

Afreeca Freecs 0-2 Kingzone DragonX

Bbq Olivers 1-2 ROX Tigers

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir