League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de Samsung Galaxy, SKT’yi bozguna uğrattı

Kore ligi LCK’de haftanın 3. gününde iki seri oynandı. Günün kapanış maçında SSG, SK Telecom T1’ı 2-0 ile geçmeyi başardı.

Önemli derbiye geçmeden önce günün açılış maçından bahsetmekte fayda var. Bu mevsimin belki de izlemesi en keyifli takımlarından olan Longzhu Gaming, son sıralardaki Bbq Olivers ile karşı karşıya geldi. Rakibini 2-0 ile geçen Logzhu, bu galibiyetle birlikte zirve takibini sürdürdü. Serinin ilk maçında her zaman olduğu gibi Khan rüzgarı esti. Bu sezonun şimdiden MVP’si diyebileceğimiz başarılı üst koridor, Jayce ile harika bir performans ortaya koyarak serinin 1-0’a gelmesinde önemli rol oynadı. İkinci maçta ise ilginç bir seçime şahitlik ettik. Logzhu’nun başarılı destek oyuncusu Gorilla, son dönemde nişancı ve üst koridor pozisyonlarında tercih edilen Kennen’ı destekte oynayarak iyi de iş çıkardı. Bu maçı da kazanan Longzhu, ligdeki 9. galibiyetini aldı ve SKT’yi yakaladı.

Günün ve haftanın en önemli karşılaşmasında SK Telecom T1 ile Samsung Galaxy kozlarını paylaştı. Bir süredir formsuz olan SKT, güçlü rakibi karşısında varlık gösteremedi ve Vadi’den 2-0 yenik ayrılarak izleyenleri şaşırttı. Yukarı koridorda Huni’nin formsuzluğu, Untara ile harikalar yaratan ve iyi bir sinerji yakalayan Blank’in aynı etkiyi Huni ile ortaya koyamaması ve takımdaki yorgunluk SKT’nin mağlubiyetindeki temel noktalardı. İlk karşılaşmada orta koridorda Taliyah oynayan Crown ile Varus tercih eden Ruler’ın etkili performansları galibiyeti getirdi ve SSG seriyi 1-0’a taşıdı. İkinci mücadelede SKT yine istediğini ortaya koyamadı ve bu kez Ambition’ın Sejuani, Cuvee’nin de Camille ile ipleri eline alması SSG’ye bir kez daha galibiyeti getirdi. 2-0 ile zafere ulaşan ekip, liderliği de rakibinin elinden almış oldu.

LCK’de alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Bbq Olivers 0-2 Longzhu Gaming

SKT T1 0-2 Samsung Galaxy

 

 

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir