League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de SKT’nin düşüşü sürüyor

Haftanın dördüncü gününde Afreeca Freecs ile karşılaşan SK Telecom T1, rakibi karşısından 2-0 mağlup ayrıldı ve zirve yolunda derin yara aldı.

Dördüncü günün ilk karşılaşması Bbq Olivers ile ligin yükselen isimlerinden Jin Air Green Wings arasında oynandı. Bu iki takımın önceki haftalardaki performansları göz önüne alındığında Jin Air’in güçsüz rakibi karşısında rahat bir galibiyet alacağı düşünülüyordu ancak öyle olmadı. İyi bir performans ortaya koyan Bbq, Vadi’den 2-0’lık temiz bir skorla ayrılmayı bildi. İlk maçta Bless’in ormanda Elise ile çok etkili olması ve 8-0-4’lük bir performans ortaya koyması Bbq’ya galibiyeti getirdi. Jin Air ise takım halinde kötüydü diyebiliriz. İkinci maçta da farklı bir durum yaşanmadı. 3 Alev Ejderi almayı başaran Bbq, bu mücadeleyi de kazanarak seriden galip ayrılmayı başardı. Jin Air’de Teddy’nin nişancı pozisyonunda Jhin’e Doran’ın Yüzüğü başlangıcı yapması bir etki yaratmadı ve SoloQ’da yaşamamız muhtemel olan büyük bir problemden kıl payı kurtulmuş olduk.

Günün ikinci serisinde ise Afreeca Freecs ile SK Telecom T1 kozlarını paylaştı. Önce Rift Rivals’da tel tel dökülen, ardından ligin ilk gününde Samsung Galaxy’ye boyun eğen SKT, Afreeca Freecs karşısında da istediği performansı ortaya koyamayarak Vadi’den mağlup ayrıldı. Geçtiğimiz sezon namağlup ilerleyen SKT’nin bu unvanını elinden almayı başaran Afreeca, bu yıl da güçlü rakibine bir darbe vurmayı başardı. Takım olarak çok iyi bir performans ortaya koyan ekipte, Kuro’nun ilk maçta Corki ile, ikinci maçta da Kassadin ile biraz daha öne çıktığını söyleyebiliriz. SKT tarafında ise iki maçta da Taliyah oynayan Faker etki gösteremezken, üst koridor ve ormanda yaşanan problemler de devam etti. Untara-Blank arasındaki uyum Peanut ile Huni’den birinin takıma dahil olmasıyla oldukça bozuluyor. Hem SSG hem de AFs serilerinde bu problemin yaşandığına şahitlik ettik. SKT bu kötü durumdan çıkmayı başarıp, yükselişe geçebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

LCK’de alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Bbq Olivers 2-0 Jin Air Green Wings

Afreeca Freecs 2-0 SK Telecom T1

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir