League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de 3. gün karşılaşmaları sona erdi

Kore ligi LCK’de lig ortasındaki bir günlük ara öncesi ROX Tigers-SK Telecom T1 ve Ever8 Winners-KT Rolster serileri oynandı.

LCK’de 4. haftanın 3. günü, üst sıraları yakından ilgilendiren müsabakalara sahne oldu. Günün ilk karşılaşmasında ligin son sırasındaki Ever8 Winners ile kozlarını paylaşan KT Rolster, beklendiği gibi seriden 2-0 galip ayrılmayı bildi. KT tarafında galibiyetten daha önemli olan durum üst koridor yıldızları Smeb’in eski performansını yakalaması oldu. Geçtiğimiz sezon ROX’tan takıma katılmasının ardından bekleneni bir türlü veremeyen Smeb, son haftalarda ligde fırtına gibi esiyor. İlk mücadelede Rumble, ikinci karşılaşmada da Renekton ile maçın yıldızı olan tecrübeli üst koridor, bu performansıyla takımını LCK şampiyonluğuna taşıyabilir. Müsabakada bir diğer ilgi çeken nokta da EEW tarafında ormanda Lee Sin tercih eden Comeback’in şampiyonu bir Koreliye yakışmayacak derecede kötü oynaması oldu.

Günün bir diğer karşılaşması yine alt sıralarda yer alan ROX Tigers ile zirveye ortak olan SKT T1 arasında oynandı. Bu mücadeleden de beklendiği gibi üstün ayrılan taraf 2-0 ile SKT oldu. Rakibi karşısında bir miktar zorlansa da yıldızlarıyla galibiyete ulaşmayı başaran ekip, KT’nin galip geldiği günde rakibin bir sürprize imza atmasına izin vermeyerek zirveden kopmadı. Bu seride de Untara ve Blank’in forma giydiğini, böyle giderse, etkileyici performanslarıyla bu iki oyuncunun Huni ve Peanut’a şans vermeyeceğini de hatırlatalım. Seride dikkat çeken bir diğer nokta ilk maçta orta koridorda takımlar savaş kovalarken ROX destek oyuncusu Key’in Blitzcrank ile üst üste tutturduğu kollar ile takımını avantajlı konuma getirmesi oldu.

LCK’de alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Ever8 Winners 0-2 KT Rolster

ROX Tigers 0-2 SKT T1

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir