League of Legends League of Legends Haberleri

LCS 2020 Bahar Mevsim Finali online ortamda oynanacak

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle, daha önce süresiz olarak ertelenen LCS geçtiğimiz hafta online formatı ile geri dönmüştü. Salgının çok yaygın bir şekilde Amerika’da da yayılmaya başlamasının ardından büyük bir şölene sahne olan mevsim finallerinin online ortamda oynanması kararlaştırıldı.

LCS 2019 Bahar Mevsimi Finali St. Louis, Missouri’de 10.600 kişi kapasiteli Chaifetz Arena’da yapılmıştı. 5 maçlık harika bir seriye imza atılan finalde Team Liquid harika bir geri dönüşe imza attı. Rakibi TSM’i 3-2 mağlup eden ekip MSI biletini kaptı.

LCS 2020 Bahar mevsiminde 8. hafta geride kaldı. Ligde 15 galibiyet 1 mağlubiyet ile temsilcimiz Yasin “Nisqy” Dinçer’in forma giydiği Cloud9 fırtınası esiyor. Liderin arkasında 9 galibiyetli 3 takım Evil Geniuses, FlyQuest ve bir diğer temsilcimiz Sergen “BrokenBlade” Çelik’in forma giydiği TSM yer alıyor. 8’er galibiyetli 100 Thieves ve Immortals 5. sırayı paylaşıyor. Playoff potasına girmeye çalışan 3 takımdan Team Liquid 7. sırada. Bir diğer temsilcimiz Can “Closer” Çelik’in forma giydiği Golden Guardians ve Dignitas 8. sırayı paylaşıyor. Ligin son sırasında ise 3 galibiyetli Counter Logic Gaming yer alıyor. Ligde önümüzdeki haftasonu oynanacak maçlarla birlikte playoff’a hak kazanan takımlar netleşecek.

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm sektörlerde aksamalar yaşandığı gibi esporda da durum bu şekilde. İlk olarak Çin Ligi (LPL) ve Güney Kore Ligi (LCK) Corona virüs önlemleri kapsamında seyirci olmadan oynanıyordu. Takımlar ve basın mensupları için de özel olarak alınan önlemler olmuştu. Daha sonra başta bu 2 lig olmak üzere neredeyse tüm resmi ligler ertelenmişti. 26 Mart itibariyle çoğu resmi lig online olarak oynanmakta.

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir