League of Legends

LCS Yaz Mevsimi’nde ikinci finalist Team Liquid oldu

Riot Games

Team Liquid, yarı finalde Clutch Gaming’i 3-2 ile geçerek LCS Yaz Mevsimi Finali’nde Cloud9’ın rakibi oldu.

LCS’te yarı final mücadeleleri tamamlandı. Dün oynanan seride CLG’yi 3-1 ile geçen Cloud9 ilk finalist olmayı başarmıştı. O serinin özetine buradan ulaşabilirsiniz. Bugün ise ikinci yarı final karşılaşması gerçekleşti. Team Liquid ve Clutch Gaming’in mücadelesinde kazanan 3-2’lik skorla Liquid oldu.

1. Maç

Nehirdeki savaşa iyi kapanan Team Liquid ilk kanı almayı başardı. Bu pozisyondan 2 skor çıkarmayı başaran Jensen, Akali’yle durdurması çok güç bir hale geldi. Aktif oyununu sürdüren oyuncu yan koridorlarda yapılan savaşlarda da iyi iş çıkardı. Takım olarak iyi bir performans sergileyen Liquid serinin ilk maçında rahat bir galibiyet aldı. 31 dakikanın ardından zafere ulaşan ekip seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Orta koridora 3 kişi kapanan Team Liquid ilk kanı alsa da Cody Sun’ın Işınlan’ıyla 3 skor verdi. Jensen yine Akali’yle fena olmayan bir erken oyun geçirdi. Lira aktif bir orman rotası izleyerek yan koridorlarına yardım etti. Takım savaşları yakın geçti. İki takım da normalden daha fazla savaştı ve bu hamleden karlı çıkan Clutch Gaming oldu. CG birkaç savaş üst üste kazanmayı başardı. Aradaki farkı açan ekip son savaşı da kazanarak seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç

İki ekip de sakin bir başlangıç yaptı. Team Liquid alt koridoru özellikle erken oyunda dominant bir performans sergiledi. Üst koridora baskın yapan Xmithie ilk kanı almayı başardı. Liquid sadece 1 skor almasına rağmen 10 dakikada 2000 altın öne geçti. Bu üstünlük minyon farkı ve kule barikatlarından geldi.  Savaşlara da daha iyi kapanan ekip rakibine adeta ders verdi. Hem makro hem de mikro oyunları çok iyi başaran Team Liquid rakibinin her hamlesinden üstün çıkan taraf olmayı başardı. Bu farkı açan ekip mücadeleyi 28 dakikada kazanarak seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Jensen bire birde ilk kanı almayı başardı ama kendisi de canından oldu. Lira, Xmithie’ye kıyasla daha aktif bir orman rotası izledi. Clutch Gaming üst koridordaki baskıyı arttırarak kuleleri düşürdü. Team Liquid doğru hamlelerle oyunda kalmaya çalıştı. Hata yapmaktan çekinen ekipler büyük savaşlar zorlamadı. Cody Sun ve Damonte bu noktada ön plana çıkarak kilidi açan isimler oldu. Skarner ultisini de iyi kullanan Clutch Gaming önce Baron’u aldı ardından rakip Nexus’u düşürerek seriyi 5. maça uzattı.

5. Maç

Huni serinin son maçında Tristana seçimi yaparak maçı tek başına taşımaya çalışacağının sinyallerini verdi. Son maç olduğu için iki ekip de ekstra sakin oymaya gayret gösterdi. Lira orta koridora yaptığı baskınla birlikte ilk kanı takımına kazandırdı. Clutch Gaming ilk ejderi almayı başarsa da Alamet’i alan taraf Team Liquid oldu. Erken oyunu daha iyi oynayan TL altında öne geçmeyi başardı. Uzun bir süre savaş yapılmadı. Huni yıktığı kulelerle Team Liquid’e cevap vermeye çalıştı. Impact’in iyi oyunuyla orta koridor kulesini alan TL oyunun kilidini açtı. Bu dakikadan sonra daha da güçlenen ekip mücadeleyi 34 dakikada kazandı ve finale yükseldi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.