League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends’ın yeni şampiyonu destek olacak

Son zamanlarda çıkardıkları şampiyonlarla oyunun sınırlarını zorlayan Riot Games, League of Legends’a dahil edilecek yeni karakterin destek rolünde oynanacağını açıkladı. 

Özellikle son iki yılda Riot’ın şampiyonlarda daha farklı bir strateji izlediğini görüyoruz. Kai’sa, Zoe, Ornn ve Kayn gibi karakterlerin oyundaki önceki şampiyonlara göre sıradışı yetenekleri bulunuyor. Örneğin Kai’sa yeteneklerini AD, AP ve AS oranlarına göre güçlendirebiliyor, Zoe ise Sihirdar Büyüsü çalabiliyor. Kayn’ın dönüşümünü de bu sıra dışı özelliklere eklemek mümkün. Bu yolda devam edeceğini açıklayan Riot, bir sonraki şampiyonun destek rolünde olacağını belirtti.

Yeni destek elbette birçok oyuncuyu da heyecanlandırdı. Açıklamaya göre karakter “daha karanlık ve derin bir tematiğe” sahip olacak. Buna göre yeni destek bir oyun yapan şampiyon olacak. Deniz altı teması ise akılları karıştırdı fakat bu heyecanı daha da arttırdı. Deniz temalı bir şampiyon olacak olan yeni karakterin bir deniz yaratığı ya da tamamıyla farklı bir şey olma ihtimali bulunuyor. Her halükarda yeni karakter oyun yapmayı seven desteklerin hakim olduğu metaya rahatlıkla girebilecektir.

Son üç yılda sadece Rakan ile Tahm Kench’in destek şampiyonu olarak dahil edildiğini göz önünde bulundurduğumuzda bu yeni haber oldukça önemli. Bununla beraber Riot Games şampiyon güncellemeleri hakkında da planlarını açıkladı. Yeni şampiyonların oyunun sınırlarını zorlamasına dikkat ettiklerini belirten Reav3, bundan ötürü daha seyrek şekilde şampiyon çıkarılacağını, bunun yerine görsel güncellemelere odaklanılacağını belirtti. Bu güncellemeler arasında sırada Aatrox, Akali ve Nunu bulunuyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir